Як рахувати, щоб приймати правильні управлінські рішення
02 Oct 2020

Для малого та середнього бізнесів Запорізького регіону 1 жовтня відбувся безкоштовний вебінар «Фінанси та облік в управлінських рішеннях», який реалізовано за проектом «Антикризова платформа «Єднаємо бізнес Запорізького регіону – перемагаємо кризу разом!» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу. Інтелектуальним партнером заходу виступила консалтингова компанія Apple Consulting. Спікер заходу – керівник практики трансформації Apple Consulting Іван Пустовіт.

На вебінарі мова йшла про роль фінансів, обліку у прийнятті управлінських рішень в компанії та механіку простих альтернативних підходів до економічної та фінансової оцінки. На кейсах Іван продемонстрував механіку дії альтернативного підходу до оцінки, який базується на логіці Теорії обмежень. На захід зібралися власники компаній та керівники, які відповідають за управлінський облік і звітність.

«Спостерігаючи за тим, як у бізнесі приймаються управлінські рішення, ми бачимо дві крайнощі – або рішення приймаються виключно  на основі «підприємницького хисту», або коли вдаються до над складних та детальних розрахунків для оцінки рішення. У першому випадку – це швидко, але вся надія на фарт, у другому – це затягує прийняття рішень, – відзначив Іван Пустовіт. – Використання підходу Теорії обмежень до фінансів не вимагає перебудови вашого обліку. Всі необхідні показники можна швидко взяти із наявної звітності або облікових регістрів».

Найрозповсюдженіший підхід до обліку сформовався із визначення собівартості  – пошуку відповіді на запитання: «Який продукт має найбільші витрати?». Іншими словами: на чому менеджмент має сфокусувати свої зусилля по скороченню витрат. Згодом такий підхід поширився на всі види управлінських рішень. Але ефект від скорочення витрат вичерпний.

Запропоновані учасникам альтернативні показники Теорії обмежень (Т, І, ОЕ) та алгоритми їх застосування для оцінки управлінських рішень дозволяють менеджменту сфокусуватися на тому, як отримати максимальний прибуток, адже зростання прибутку немає обмежень.

На кейсах учасники опрацювали механіку роботи нової економічної оцінки на найскладніших управлінських рішеннях компаній:

  • Рішення на рівні всієї компанії (скорочення, розширення, обладнання)
  • Рішення на рівні бізнес-одиниць (підрозділів, департаментів, функцій)
  • Рішення по продуктовому портфелю (який продукт виробляти, зміна продуктового міксу)
  • Інвестиційні рішення (ті кошти, які ми маємо вкласти в компанію: запаси, дебіторка тощо).
  • Рішення виробити самостійно або придбати «на стороні» (outsource)
ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА