Про нас
Досягнення
Боритеся та поборете. Майбутнє тут

Це був дев’ятий рік нападу росії на Україну та другий – повномасштабної навали. Ми вступили в рік поминаючи втрати, віруючи в майбутнє та працюючи на відновлення та перемогу. Українська економіка опинилася в ситуації, коли мільйони людей виїхали за межі країни, сотні тисяч працездатних громадян були мобілізовані на фронт, десятки тисяч підприємств були змушені підлаштовуватися під нові умови ринку, економіки, логістики тощо. Український бізнес здебільшого увійшов у 2023 навіть, будуючи гнучкі стратегії. Команда Apple ConsultingÒ у 2023 році продовжила допомагати змінювати бізнес-моделі, стратегії та mindset українських бізнесів. Разом з командами клієнтів ми повернулись до амбітних планів, які будували до 24 лютого 2022 року.

Друге дихання

Кожен з наших консалтингових проектів – цікавий та амбітний. Цього року ми реалізували як міні-проекти для команд, які потребували check поточних процесів та перебудову стратегії і тактики, так і комплексні трансформаційні проекти зі зміни бізнес-моделі з лідерами галузей.

Цього року (як завжди) ми працювали зі всіма ланками ланцюга постачання (виробниками, дистриб’юторами, рітейлерами). Наразі багато лідерів галузей-гравців ланцюгів постачання та їх ключові партнери об’єднуються для кращої синхронізації взаємодії в логіці win-win, розуміючи що в цьому є потенціал для гнучкості і збільшення прибутковості.

Разом з нашим партнером – Києво-Могилянською Бізнес-Школою ми провели низку авторських корпоративних навчань з Теорії Обмежень (ТОС).

У 2023 році ми завершили спільний Проект з компанією «SILTA GROUP» з покращення управління товарним потоком і асортиментом, яка вже 27 років є одним з лідерів у дистрибуції лако-фарбувальних матеріалів на ринку в України. Компанія має розгалужену мережу складів-філій та постачає продукти під власними і глобальними торговими марками в більше ніж 40 DIY мереж по всій країні.

Продовжується довготривалий Проект з Українським підрозділом Італійської Camozzi-Pneumatic - Україна. Наша спільна робота спрямована на створення вирішальної конкурентної переваги, де операційні процеси настільки відточені, що дозволяють досягти 99% виконання замовлень клієнтів вчасно та у повному обсязі (DDP) і швидше.

Амбітний проект з лідером виробництва та дистриб'юції товарів FMCG реалізується у 2023 році ще з більшими амбіціями, ніж починався до повномасштабної війни. Перебудовується з нашою допомогою уся бізнес-логіка комплексного ланцюга постачань, починаючи від закордонних постачальників і завершуючи керуванням полицею в клієнтському роздробі.

Ми довели до логічного завершення великий трирічний Проект з розробки стратегії, тактики та системи управління зростаючим бізнесом з нашим постійним клієнтом - сімʼї аптек «FARMACIA». Раніше, а саме 10 років тому ми вже успішно налагодили систему управління запасами та асортиментом. Отримавши чудовий спільний досвід і переконливі фінансові результати, питання нової абмітної стратегії довірили нашій команді.

Цього року завершено ключовий етап роботи комплексного Проекту з лідером галузі automotive. Ця галузь найбільш складна у світі в керуванні запасами та асортиментом через найвищу кількість SKU серед всіх галузей (100-200 тисяч SKU). Перед нашими командами стоїть завдання забезпечити наявність автозапчастин (і при цьому не заморозити гроші) там, де вони потрібні в потрібній кількості в потрібний час. Все це забезпечить підвищення ефективності бізнесу (ROI).

З регіональним дистрибьютором «Партнер ДК» ми реалізували комплексний Управлінський Аудит.  Свого часу результати нашої експрес-діагностики та пакет рекомендацій дозволили компанії суттєво зрости, після чого вона повернулась до нас за новими рівнями амбітного зростання. На даний момент у портфелі компанії понад 100 брендів вітчизняного виробництва та імпортних товарів. Клієнтська база налічує понад 3000 торгових точок. 

Рука об руку

Наша багаторічна співпраця з нашим стратегічним партнером Києво-Могилянською Бізнес-Школою - продовжується та міцніє. Цього року ми оновили авторські Програми управлінського розвитку в логіці Теорії обмежень, додавши ще більше кейсів, інсайтів та нових управлінських інструментів. Це дві програми: Програми «Процеси мислення. Теорія обмежень для управлінців» та «Технологія створення Вирішальної Конкурентної Переваги (ВКП): базові принципи».

Інструментами та філософією Теорії обмежень СЕО Apple Consulting® Юлія Плієва регулярно ділиться як Adjunct professor kmbs та гостьовий спікер з учасниками Програм kmbs: «Менеджмент: мистецтво прийняття рішень», «СЕО development program», «Стратегії продажу», «Системи та системне мислення», а також President's MBA kmbs.

На Радіо кмбс, цього року вийшло чотири авторські Подкасти від Юлії. Вони спрямовані на аудиторію керівників всіх рівнів, та охоплюють теми управління, операційних процесів, лідерство, менеджмент, маркетинг та розкривають проблематику роботи Supply Chain. Всі вони у відкритому доступі:
«Мета. Процес безперервного покращення» https://bit.ly/43saigh

"Зробити вибір: теорія обмежень" https://bit.ly/3xFGS0F
"Теорія обмежень. Супротив змінам"
 https://bit.ly/3Uao2Jf
"Конфліктні цілі в компанії: вплив на систему" https://bit.ly/3QNLLyU 

Цього року ми продовжили співпрацю з Торгово-промисловими палатами України. Зокрема, в взяли участь як експерти в проекті «Експертні  консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», який було реалізовано в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу на базі Запорізької, Волинської та Чернігівської ТПП. В рамках цього проекту ми ділились досвідом, інструментами та кейсами відбудови компаній під час війни з керівниками малих та середніх підприємств всієї України.

Приємною тенденцією останніх років є те, що українські бізнесмени стають відкритими, радісно діляться досвідом, контактами чи порадами. І велику роль в цьому відіграють бізнес-спільноти та клуби, що є в більшості міст України. Цього року наша команда познайомилась та ділилась досвідом з двома бізнес-клубами підприємців Західної України - Core Business Club та СBG.

Старі на нові партнери

Як постійний член Глобального Договору ООН в Україні, Apple Consulting® стає ще більш активною. Вже 4 рік наша команда є підписантом Глобального договору ООН, а також «Women Empowerment Principles» (WEPs). Ми виконуємо наше завдання – прискорюємо глибинну трансформацію українських бізнесів, що вносить вклад у якісну акселерацію економіки України в цілому. Долучившись до усіх можливостей та інструментів Глобального Договору ООН, взявши зобов’язання досягати Ціль №8 («Decent Work and Economic Growth») серед 17 Цілей Сталого розвитку 2030, ми бачимо своєю метою додати декілька додаткових відсотків у ВВП України.

Як пре-кваліфікований консультант Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, наша команда щороку продовжує реалізовувати амбітні консалтингові проекти, спрямовані на створення у різних типів бізнесів вирішальної конкурентної переваги та досконалих операційних процесів.

Шістнадцятий рік поспіль Apple Consulting® залишається членом Європейської Бізнес Асоціації (EBA), поділяючи цілі, місію та принципи EBA, та виступаючи за розвиток прозорого підприємництва і чесної конкуренції, принципів win-win вважаючи це ключовими рушійними силами розвитку та зростання економіки України. Також ми залишаємось членом провідної та найбільшої професійної ТОС спільноти - Theory of Constraints International Certification Organization (TOCICO).

До речі, в ТОС спільноті цього року дві чудові новини. Українське видавництво «Наш Формат» видало новий наклад легендарного бізнес-роману «Мета» (The Goal) доктора Еліяху Голдрата в новій обкладинці (книга українською). Фахові консультації до перекладу цього забезпечувала команда Apple Consulting®.  Книга доступна для замовлення за посиланням. Також в цьому році донька Доктора Голдрата, Доктор з організаційної психології Ефрат Голдрат-Ашлаг  видала книгу «Goldratt's Rules of Flow». Це фундаментальна праця, яку не встиг написати Доктор Голдратт і яку виконала Ефрат. В цій книжці зібрані правила і інсайти керування потоком для змішаних операційних середовищ. В ній представлений набір практичних та ефективних засобів в логіці Теорії Обмежень для прискорення потоку проектів та замовлень у змішаному операційному середовищі. Прочитавши книгу разом зі своєю командою, ви зможете визначити загальні перешкоди у вашому робочому процесі та застосувати засоби для їх подолання. Лінк на книгу 

Великі перемоги

Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», реалізований у 2022 році, став фіналістом V конкурсу від Глобального Договору ООН в Україні «Партнерство заради сталого розвитку-2023» в категорії «Економічний розвиток». Цьогоріч на конкурс Partnership for Sustainability Award 2023 було подано 160 кейсів від компаній з 12 країн світу. Фіналістами та переможцями стали 84 з них. Переможців обрало незалежне журі, куди входили експерти зі США, Японії та Європи. Проєкт реалізовано Запорізькою та Сумською торгово-промисловими палатами України у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Підписант Глобального Договору ООН Apple Consulting® – у числі партнерів і консультантів Проєкту.

У 2023 році Засновниця та СEO Apple ConsultingÒ Юлія Плієва закінчила Українську Академію Корпоративного Управління (UCGA). Ця сертифікація дає змогу професійно обіймати посаду незалежного директора або члена  наглядової ради, а також створювати борди для власних компаній. Навчання також було перенесено через війну, оскільки мало відбутись в березні-квітні 2022 року.

Весь рік наші консультанти ділились досвідом на сторінках різних ЗМІ. Засновник та СЕО Apple Consulting® Юлія Плієва веде авторську рубрику «Під капотом бізнесу» у найвпливовішому світовому бізнес-журналі – Forbes. Наші консультанти виступали з кейсами та порадами на конференціях та закритих заходах для бізнесу. Особливо цікавими стали  авторські заходи для членів Європейської Бізнес Асоціації, профільні заходи від Агенства Медичного Маркетингу, конференція «Сталеві» від Mind, присвячена виходу однойменної книги. В рамках роботи з молоддю, ми ділились досвідом з студентами КНЕУ і Університету митної справи та фінансів (Дніпро).

Замість підсумків

У пройденому 2023 році наша команда відзначилася вдосконаленням, гнучкістю та сміливістю, як і вся Нація. Ми досягли вражаючих фінансових і операційних результатів у співпраці з клієнтами, впроваджуючи стратегічні трансформації у компаніях, змінюючи менталітет керівництва та навіть впливаючи на деякі ринки. Наша місія і надалі полягає у супроводі команд клієнтів на кожному етапі досягнення конкретних фінансових результатів. Високі стандарти професійної діяльності, етичність та багатий досвід наших консультантів завжди визначали та продовжують визначати нашу команду.ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА