Розширюємо напрями роботи по досягненню Цілей сталого розвитку ООН
11 Mar 2021

В рамках заходу, присвяченого розвитку економічної спроможності жінок Ring the Bell for Gender Equality, Apple Consulting® як учасник Глобального договору ООН, стала підписантом «Women Empowerment Principles» (WEPs)

Ring the Bell for Gender Equality відбувся вдруге в Україні. Традиційно цей захід проводиться в шістдесяти країнах світу одночасно. Спеціальною темою цьогорічного заходу стало «Жіноче лідерство». Столичному заходу передували аналогічні ініціативи у Львові, Харкові, Вінниці та  Херсоні.

Цього року урочисто підписали Women Empowerment Principles п’ять компаній: Apple Consulting®, Caparol Україна, ДТЕК, EY Україна та Укрзалізниця. Нагадаємо, що з 2020 року Apple Consulting® є офіційним учасником Глобального договору ООН.

Під час офіційної церемонії відкриття Генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук зазначила: «Сьогодні на Ring the Bell for Gender Equality ми піднімаємо три важливі теми. По-перше, це рух компаній до ґендерної рівності завдяки впливу на них громадського сектору та прикладів успішного впровадження ґендерної рівності в інших компаніях. По-друге, це позитивні зміни в компанії з ініціативи працівників, а також — взаємодію бізнесу та сімейних цінностей. Цього року разом із Ring the Bell for Gender Equality ми запускаємо міжнародну програму Target Gender Equality, у рамках якої впродовж року будемо говорити з локальними та міжнародними експертами про розвинення культури ґендерної рівності в бізнесі».

У межах заходу відбулися три панельні дискусії: «WEPs як ефективний інструмент промоції гендерної рівності та жіночого лідерства в бізнесі», «Ініціативи з промоції гендерної рівності», «Бізнес означає рівність».

Традиційно відбулася церемонія символічного «дзвону» Ring the Bell for Gender Equality, у якій взяли участь всі учасники заходу. Глобальний «дзвін» символізує відкриття чи закриття бірж і має на меті привернути увагу приватного сектору до ключової ролі, яку він може відігравати у просуванні гендерної рівності для досягнення 5 Цілі сталого розвитку. Завдання 5.5 цієї Цілі полягає у забезпеченні всебічної і реальної участі жінок та рівної для них можливості для лідерства на всіх рівнях прийняття рішень у політичному, економічному та суспільному житті.

Як зауважила Голова представництва ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова: «Цьогоріч Ring the Bell for Gender Equality відбувається за дуже особливих обставин: внаслідок пандемії COVID-19 багато жінок стали незахищеними, втратили роботу, більше часу почали приділяти догляду за дітьми. Але коронакриза має й позитивний бік: вона дала можливість проявитися жіночому лідерству як у бізнесі, так і в боротьбі з пандемією».

Ключовою спікеркою заходу стала засновниця і виконавча директорка Horizon Capital Олена Кошарна, яка назвала кілька українських компаній, якими успішно керують жінки, і зазначила: «За всю історію існування Horizon Capital  очолювали лише жінки, і я думаю, що це ключова причина успіху нашої організації. Ми щодня маємо працювати над тим, щоб вже у найближчому майбутньому жити у світі, в якому 50% ключових посад і в бізнесі, і в політиці займають жінки. Подія Ring the Bell for Gender Equality покликана пришвидшити цей процес. Крім того, ми маємо виховати нове покоління, яке буде вірити у силу жінок. Особисто я виховувалася в сім’ї, де мені ніколи не казали, що є щось неможливе для мене, і це дуже повпливало на мій кар’єрний розвиток».

WEPs – це набір принципів, що є інструментом для керівництва бізнесів у сприянні гендерній рівності та розширенні можливостей жінок на робочому місці, ринку праці та в суспільстві.  Розробили принципи Глобальний договір ООН та ООН Жінки у 2010 році. Приєднуючись до спільноти WEPs, генеральний директор засвідчує свою прихильність до Цілей сталого розвитку ООН. Так, найвище керівництво компанії починає працювати над розширенням можливостей жінок, які у ній працюють. Це включає: рівну оплату праці за однакову якість виконаного завдання, практику гендерної збалансованості у ланцюгах поставок та нульову толерантність до сексуального домагання на робочому місці. Більше про програму WEPs читайте ТУТ.

Нагадаємо, що цьогоріч Україна вперше приєдналася до міжнародної програми Target Gender Equality. Це флагманська глобальна ініціатива впливу, що закликає та підтримує компанії встановити амбітні цілі участі та лідерства жінок у бізнесі. 

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01004, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2020. Всі права захищені
Партнер ЕВА
MyCounter - счётчик и статистика