Операційні зміни для виробників під замовлення
15 Dec 2020

У грудні рамках Проєкту «Кластер «Інжиніринг. Автоматизація. Машинобудування» відбувся відкритий вебінар, який реалізується Запорізькою торгово-промисловою палатою в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Учасниками стали керівники виробничих компаній Запорізького регіону, які хочуть пришвидшити операційні процеси без додаткових інвестицій. Поділитися досвідом побудови операційних процесів компаній-виробників запросили експертів Apple Consulting®.

Олександр Соколенко, старший консультант, менеджер проектів Apple Consulting® розповів на прикладі кейсу машинобудівної компанії-виробника покроковий процес операційних змін, які дозволять «хакнути» ринок по термінах виконання замовлень. Запропонований кейс реалізовано на основі рішень Теорії обмежень (ТОС) для виробників, які працюють під замовлення. Проект реализовано за фінансової підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.

Найболючіша проблема такого типу виробників – це зриви строків виготовлення продукції через різні фактори, зокрема як невизначеність, постачальники, виробничі процеси, персонал, зміни від замовника тощо. Зазвичай виробники, намагаючись пришвидшити потік та підстрахуватися від невизначеності, рятуються шляхом закупки великих партій комплектуючих та матеріалів, зниженням ціни та якомога скорішим запуском замовлень у виробництво. Однак зазвичай такі кроки ще більше гальмують строки виробництва та заморожують чималі кошти у виробництві.

Теорія обмежень пропонує інструменти для збільшення надійності виробництва та прискорення виробничого потоку. Завдяки інструментам ТОС відбувається зміна системи планування, запуску замовлень, пріоритетів виконання замовлень всередині виробництва, системи оплати праці виробничого персоналу.

«Перші результати – скорочення часу виготовлення обладнання в 2 рази – ми досягли вже через три місяці, – розповів про динаміку змін у кейсі Олександр Соколенко. – Результатом проекту стало те, що нам вдалося в два рази скоротити lead-timе (час виробництва обладнання). Час виробництва найскладнішої машини скоротився з 120 до 90 днів і відвантаження клієнту. Переважна більшість замовлень – з 90 до 45 днів».

Більше про підхід Теорії обмежень можна прочитати у книзі Еліяху Голдратта «Мета», також вас може зацікавити публікація.

Нагадаємо, що Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

 

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01004, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2020. Всі права захищені
Партнер ЕВА
MyCounter - счётчик и статистика