Операційна досконалість в легкій промисловості
16 Nov 2019

В Харківській Торгово-Промисловій Палаті пройшов другий Форум для представників підприємств легкої промисловості «ЛегПромЕкспорт». Це спеціалізований захід, мета якого – розповісти про практичні аспекти для здійснення експорту та можливі точки зростання. Організатором заходу є Центр інформаційної підтримки бізнесу, м. Харків, заснований на базі Харківської торгово-промислової палати за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи ЄС #EU4Business. В рамках Форуму пройшов майстер-клас від керівника практики трансформації Apple Consultіng® Івана Пустовіта «Легкі кроки до прибутку».

Тематика Форуму обрана невипадково, адже легка промисловість в Україні, та особливо у Харкові, досить розвинена галузь, але ж питання експорту як засобу розширення бізнесу все ще не вирішені для більшості виробників. «Впевнено експортують лише одиниці, але навіть у досвідчених експортерів існують проблемні питання. Саме тому задача Форуму – надати площадку для пошуку відповідей на ці питання та почути поради експертів, дізнатися досвід колег», – зазначила у вітальному виступі на початку Форуму віце-президент Харківської ТПП та керівник ЦІПБ Інна Каутна.

Під час форуму підприємці мали можливість дізнатися про програми підтримки бізнесу, які існують в Україні та надаються Європейським банком реконструкції та розвитку, проектом CUTIS, а також про послуги експортерам, які надає Офіс з просування експорту. Високу зацікавленість слухачів визвав виступ сертифікованого експерта з експорту Галини Перепелиці, яка детально проаналізувала вимоги до продукції легкої промисловості у ЕС та ті перешкоді, з якими найчастіше стикаються українські експортери. Родзинкою виступів став майстер-клас від Apple Consultіng®.

Українські виробники одягу, взуття та аксесуарів мають великий потенціал для виходу на зовнішні ринки, але ж багатьом не вистачає досвіду, знать, а досить часто – і операційної досконалості для виконання заявлених строків. Іван Пустовіт зазначив, що вихід на експорт, зниження ціни чи оптимізація витрат – не єдині можливості збільшення прибутку. Вміння максимально пришвидшувати потік від закупівлі сировини до продажу – це ключ до збільшення прибутку на своєму ринку, і обов’язкова умова для виходу на зовнішні ринки. Основні причини, які гальмують потік:

  • Прогнозування на тривалий період (Більш точний прогноз на продуктово-регіональному рівні неможливий. Єдиний спосіб отримати більш точний прогноз – бути швидшим!)
  • Локальна ефективність (Переконання у тому, що виробничі потужності не повинні простоювати)
  • Відрядна оплата праці (Виробляється те, що дає заробіток робітникам, а не те що потрібно ринку у даний момент)
ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01004, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2020. Всі права захищені
Партнер ЕВА
MyCounter - счётчик и статистика