Абетка для виробництва: операційна ефективність для МСБ
06 Jul 2020

В рамках ініціативи ЄС #EU4Business за підтримки ЄБРР на Базі Центру інформаційної підтримки бізнесу м. Харків, який створено на базі Харківської торгово-промислової палати, відбувся тренінг для МСБ регіону «Операційна ефективність: «абетка» для виробництва». Автор та тренер – Андрій Колотов, партнер, керівник практики ТОС Apple Consulting®.  

Участь в дводенній онлайн-програмі взяли власники та керівники функціональних напрямів малих та середніх підприємств Харківського регіону. Завдяки підтримці ЄБРР та фінансуванню в рамках ініціативи #EU4Business Європейського Союзу участь у тренінгу безкоштовна.

Тренінг розкрив глибоке розуміння послідовності самостійного впровадження змін у виробництві задля збільшення прибутку без додаткових інвестицій за допомогою логіки та методології Теорії Обмежень. Надані знання призначені допомогти виробникам лікувати основну “хворобу” виробництва під замовлення – тривалий термін виконання замовлень. Учасники познайомилися з повним інструментарієм для прискорення виконання замовлень, а також – істотного збільшення DDP. Це дозволить учасникам самостійно запровадити перші кроки методики і підходів на власних підприємствах та отримати результати вже за 1-3 місяці.

 «Золоте правило Теорії обмежень — менеджменту варто впливати на той 1% (обмеження), який генерує 99% результату вашої системи. Система в цілому ніколи не покаже результат, більший за результат найслабшої ланки» – відзначив Андрій Колотов. Ключовий принцип Теорії обмежень –  потрібно фокусуватися не на покращенні усіх складових процесу, а на елементі, який обмежує всю систему.

Першочерговим завданням операційного менеджменту ТОС вважає роботу над поліпшенням потоку. Це передбачає наявність практичного механізму, що вказує виробництву коли треба зупинити виробництво, тим самим запобігаючи перевиробництво. На відміну від традиційного підходу балансування потужностей, ТОС пропонує балансування потоку і скасування показників локальної ефективності. Для забезпечення зростання системи в ТОС передбачений механізм 5 фокусуючих кроків:
1. встановити обмеження системи;
2. вирішити, як використовувати це обмеження по-максимуму;
3. підпорядкувати все цьому рішенню;
4. розширити /усунути обмеження системи,
5. і якщо воно усунуто, повернутися до першого кроку.

Дуже частою помилкою, яку допускають компанії після знаходження обмеження, є перехід до четвертого кроку.

Основи Теорії обмежень для різних середовищ викладені в книгах автора Теорії обмежень Доктора Елі Голдратта. Обов`язково приєднуйтесь до дискусії щодо впровадження Теорії обмежень на Facebook. Для тих, хто не знайомий з підходами ТОС, пропонуємо переглянути безкоштовний онлайн-курс на платформі Prometheus.

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01004, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2020. Всі права захищені
Партнер ЕВА
MyCounter - счётчик и статистика