Вирішальна конкурентна перевага для харківських компаній

За підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку та ініціативи #EU4Business у Харкові відбувся одноденний Інтенсив «Технологія створення вирішальної конкурентної переваги: базові принципи». Ініціатором заходу є Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Харків, який створено на базі Харківської торгово-промислової палати. Інтенсив розроблено та проведено Партнером та СЕО Apple Consulting®  Юлією Плієвою.

Учасниками Інтенсиву стали представники малого та середнього бізнесу Харкова та області. В основу програми покладено багаторічний досвід роботи Apple ConsultingÒ в клієнтських компаніях зі створення Вирішальної конкурентної переваги. «Дуже часто компанії в Україні «грають» у цінові війни, вважаючи, що це єдина можливість диференціюватися на ринку, – відзначила Юлія Плієва. – Насправді, це гра на винищення, особливо для невеликого бізнесу».

Натомість шлях створення Вирішальної конкурентної переваги – це вміння компанії усувати критичну «біль» виділеного сегмента ринку та зробити ваш продукт чи послугу надпривабливішою для клієнта. Важливо, що ця диференціація створюється власне не унікальністю продукту, а ціннісною пропозицією. Учасники Інтенсиву познайомилися з кейсами створення ВКП, а також опанували принципи та інструменти Теорії обмежень, які дозволяють розробити «смачну» пропозицію для споживача.  Це досить складна робота команди, однак зусилля того варті.

Цікавий приклад розуміння потреб та «болі» клієнта – IKEA. Меблі під замовлення виникли з припущення, що у всіх споживачів різні смаки і розміри квартир. Як підсумок – придбання меблів стало виснажливим заняттям, яке забирає 2-4 тижні мінімум. IKEA поставила під сумнів те, що у всіх різні смаки і різні планування квартир, та дуже успішно створила «пропозицію цінності», яка усуває всі ці «болі»: меблі-конструктор з варіабельністю розмірів, кольорів/дизайнів і головне – можливістю купити сьогодні і одразу.

Юлія відзначила, що диференціюватися ціною теж можна, і в світи існують такі успішні бізнес-моделі. Однак компанія повинна вміти операційно працювати настільки ефективно, щоб мати змогу дозволити собі давати найнижчу ціну, і при цьому відмінно на цьому заробляти.

Інтенсив з розробки Вирішальної конкурентної переваги у Харкові став другим освітнім проектом між Apple Consulting® та Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Харків в рамках проекту #EU4Business ЕБРР, спрямованим на розвиток та підтримку малого та середнього бізнесу в регіоні.

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01004, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2018. Всі права захищені
Партнер ЕВА
MyCounter - счётчик и статистика