Управління проектами по ТОС: знову руйнує загальноприйняті підходи
18 Jan 2016

Унікальним для України модулем «Управління проектами по ТОС» в Києво-Могилянській бізнес-школі завершився 12 сезон Бізнес-курсу «Фарт тут ні до чого». 20 власників та топ-менеджерів таких компаній як «Барком», ТОВ «Партнер», ТОВ «Копійка-ТРЕЙД», «Кон-Бріо»таі ін. за два дні познайомилися з інструментарієм, який рекомендується в ТОС для реалізації проектів в рамках початкового бюджету, з самого початку запланованим рівнем якості і своєчасно. Даний модуль розроблений і проведений Андрієм Колотовим, Партнером і керівником ТОС-практики Apple Consulting®. Також, в рамках модуля для учасників було проведено on-line включення з Ізраїлю експерта по Теорії обмежень зі світовим визнанням – пана Елі Шрагенхайма, який поділився з учасниками цінними рекомендаціями.

Набір рішень і інструментів з управління проектами в ТОС носить назву Critical Chain Project Management (CCPM) – Управління проектами за методом Критичного Ланцюга. Використання CCPM дозволяє не тільки забезпечити регулярне завершення проектів вчасно, в рамках бюджету, але і дозволяє значно скоротити терміни виконання проектів без збільшення ресурсів.

На Модулі всі учасники обговорили основні типові для проектного середовища проблеми, а головне – кореневі причини їх виникнення. Андрій Колотов поступально розкривав весь інструментарій ТОС в управлінні проектами для вміння не тільки виконувати їх вчасно, а й будувати конкурентну перевагу на вмінні виконувати проекти швидше, ніж будь-хто на ринку. Однак, як зазначив на модулі Андрій, важливо враховувати межі застосування методу «Критичного ланцюга». При застосуванні інструментів ССPM існує необхідність робити різницю між внутрішніми і зовнішніми проектами. Наприклад, Інструмент Дерево Стратегії та Тактики, яке Доктор Елі Голдратт вивів у світ на початку 2009 року, ефективно для проектного середовища, коли мова йде про професійне мультипроектне середовище, що працює з зовнішніми проектами. Оскільки в компаніях, які реалізують внутрішні проекти, не завжди своєчасне завершення проектів можна пов’язати з результатом для системи в цілому.

Під час on-line включення пан Елі Шрагенхайм розповів про те, як з урахуванням потреб компанії / покупця / власника отримати оцінку цінності проектів або послуг. Для ранжирування існуючих проектів і завдань необхідно застосувати шість питань до оцінки майбутньої цінності нової технології, яку ми плануємо розробити або придбати. В основі цих питань закладено визначення і розуміння механізму усунення блокуючих чинників:

1. Яка сила нового продукту / послуги / процесу?

2. Яке поточне обмеження або бар’єр усуває або істотно скорочує нова технологія?

3. Які наші поточні правила, схеми і поведінка, для подолання блокуючого фактора?

4. Які правила, схеми і поведінка повинні бути змінені для отримання вигод від нового продукту?

5. Яке застосування нового продукту дозволить здійснити зміну без будь-якого опору?

6. Як побудувати, капіталізувати і підтримувати бізнес?

Вперше ці шість питань з’явилися в книзі «Ціль-3. Необхідно, але недостатньо »(Голдратт, Шрагенхайм, Птак, 2000). Вони дозволяють істотно знизити ризик, пов’язаний з розробкою нових продуктів, а також навчитись будувати вирішальну конкурентну перевагу при запуску нової продукції або послуги.

Нижче представляємо вам відгуки деяких бізнесменів, які стали учасниками даного модуля:

Денис Комаровський, директор ТОВ “Партнер”

«Я цілеспрямовано їхав на ССPM, навесні я був на модулі ТОС з виробництва під замовлення. Тоді я зрозумів, що нам необхідно управління проектами. Практичне застосування матеріалів модуля – 100% і за якістю дуже змістовний курс. Їхав сюди з чіткою метою: які конкретно кроки необхідно робити у нас. Після цього модуля почнемо впроваджувати, до цього не впроваджували, так як не вистачало знань ».

Тетяна Вишинська, директор відділу розвитку «Кон Брiо»

«Залишилися гарні враження про модуль, було дуже цікаво. Особливо хотілося б відзначити професіоналізм викладача Андрія Колотова, динамічний спосіб подачі матеріалу, позитивний настрій, відкритість обговорень. Сама програма являє собою практичний інструментарій, за допомогою якого можливо суттєво підвищити швидкість розробки нових продуктів і послуг. Для себе відзначила важливість шести питань для оцінки нового продукту від Елі Шрагенхайма, а так само Дерево Стратегії та Тактики в контексті управління проектами. За підсумками навчання, є план дій, який дозволить розібратися з проектами, які вже запущені і прискорити термін їх реалізації.

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА