Як розробити win-win рішення
09 Feb 2016

Основні управлінські підходи ТОС кардинально відрізняються від традиційних методів управління організацією, а отже – і методів прийняття управлінських рішень. В основу Теорії обмежень покладено ідею про те, що будь-яка організація є системою, а не просто набором процесів або функцій. ТОС допомагає керівнику чітко бачити причинно-наслідкові зв’язки і зрозуміти, що є в організації слабкою ланкою або логічним обмеженням. Успішність роботи системи, як цілісність ланцюжка, залежить від правильної взаємодії елементів і зміцнення найслабшої ланки. У будь-якій організації можна покращувати все що завгодно, проте завжди важливо знати, що саме ПОВИННО бути покращено. Інструменти Теорії обмежень допомагають ТОП-менеджеру відповісти саме на це питання.

ПростіVS Складні. Теорія обмежень обгрунтовує, що складних систем не існує. Якщо ми не бачимо зв’язків між елементами нашої системи, це ще не означає, що їх там немає. При великому переліку Небажаних явищ (НБЯ) в компанії існує коренева проблема, що викликає практично їх все. Усунення НБЯ самих по собі не є ефективним – це просто локалізація або заліковування симптому. Усунення кореневої проблеми, що викликає існування більшості НБЯ, дозволяє швидше і ефективніше досягти мети. У традиційній системі управління ми часто помилково прагнемо усунути НБЯ і звідси ми постійно перебуваємо в стані нескінченного «гасіння пожеж».

Зміна = Поліпшення. Починаючи будь-яке поліпшення, ми сподіваємося на позитивний ефект. На жаль, в більшій кількості випадків наші очікування не виправдовуються, і виходить як у приказці – «хотіли як краще, а вийшло – як завжди». Системний підхід до будь-яких поліпшень в логіці ТОС спрямований на допомогу керівництву в створенні нових фізичних і логічних важелів з тим, щоб перетворити організацію в цілому. При цьому рішення щодо поліпшення повинно включати в себе визначення того, які елементи системи «неправильні» і повинні бути замінені; розробку і впровадження нових елементів системи для заміни «неправильних»; розуміння того, що всі інші елементи системи залишаються як є.

Діаграма конфлікту. Є фундаментальним Інструментом Процесів мисленн ТОС і може бути застосована для формалізації проблем як в бізнесі, так і в особистому житті. Тільки факт формалізації дилеми у вигляді «грозової хмари» дуже часто вже вирішує частину проблем. Рішенням дилеми є розробка ін’єкції – нового рішення, що скасовує саму дилему. Проте, діаграма конфлікту має покроковий алгоритм розробки проривного рішення – «ін’єкції». Він заснований на виявленні вихідних припущень і визначенні помилкових або тих, які можна поставити під сумнів.

Зміна парадигми. Наш інтелект має схильність чіплятися за власні переконання і ігнорувати свідоцтва, що суперечать їм в реальності. Для того, щоб почати приймати правильні й ефективні рішення, необхідно почати навмисно звертати увагу на те, що суперечить нашим переконанням. Більш того, проривні стратегії частіше виникають на підставі постановки під сумнів усталених припущень ринку. наприклад:

1. Аніта Роддік поставила під сумнів, що косметика повинна продаватися в дорогій скляній упаковці. Створена нею мережа Body Shop продавала косметичні продукти в пластикових контейнерах.

2. IKEA поставила під сумнів загальноприйняті правила необхідності виготовляти меблі на замовлення і запропонувала своїм клієнтам самостійно забирати предмети готових меблів зі складу.

3. Компанія Apple поставила під сумнів припущення про те, що персональний комп’ютер і мобільний телефон повинні бути суто функціональними, а естетичні якості для нього не важливі.

Припущення. Найбільш важливим етапом в напрямку пошуку рішення дилеми є виявлення прихованих припущень / переконань, які перебувають в основі хмари і постановка їх під сумнів.

Запрошуємо Вас поповнити свій арсенал цим сильним інструментом розробки управлінських рішень. Приєднуйтеся до учасників модуля 1: «Рішення щоденних управлінських дилем: методологія Інструментів Процесів мислення» 13.-го сезону бізнес-курсу «Фарт тут ні до чого», який відбудеться в kmbs 27-28 лютого 2016 року.

Детальна програма Модуля

Програма 13-сезону бізнес-курсу «Фарт тут ні до чого»

Приєднуйтесь до ТОС-спільноти на Facebook і отримуйте найсвіжіший контент і коментарі ТОС-експертів.

«Ключ до успіху»: як компанії на українському ринку досягали проривних і яскравих результатів виключно за рахунок спростування усталених парадигм – авторська колонка генерального директора Apple Consulting® Юлії Плієвої в Forbes.

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА