Три правила життя видатних компаній

Як змусити компанію працювати максимально ефективно? Ретельне вивчення даних зразково-показових компаній підводить до неймовірно простих висновків.

Те, що радять діловим лідерам консультанти по стратегії і менеджменту, виявляється здебільшого ненадійним і марним. І все тому, що наші наставники недооцінюють силу випадку. Авторитетні фахівці аналізують роботу компаній, які домоглися видатних успіхів, і подають свої висновки як істину в останній інстанції, а тим часом ці результати можуть бути не більше ніж наслідком вдалого збігу обставин.

Управлінці гордо міркують про досягнення своїх підприємств, хоча, можливо, їм просто пощастило. На жаль, майже ніхто не дає науково обґрунтованих відповідей на важливі для будь-якого керівника бізнесу питання щодо того, як досягти досконалості у своїй справі: «Досвід яких компаній варто вивчати? Що їх відрізняє від інших? Як нам зробити так само?»

Розчаровані відсутністю повноцінного дослідження, ми самі вивчили тисячі компаній і в підсумку виділили з цієї маси кілька сотень фірм, які працювали добре протягом довгого часу - досить довгого, щоб можна було віднести їх до розряду видатних. І тут ми виявили щось таке, що нас вразило. Вся ця багатоваріантність факторів, що визначали ефективність компаній, зводилася до трьох простих на перший погляд правил.

1. Спочатку краще, потім дешевше; іншими словами, перемагайте конкурентів не ціною, а особливими якостями своєї продукції.

2. Спочатку доходи, потім витрати,  необхідно ставити на перше місце не скорочення витрат, а підвищення доходів.

3. Інших правил немає, тому змініть все, що необхідно, щоб ви могли виконати правила 1 і 2.

Правила ці не пропонують конкретних дій і навіть не замінюють собою загальну стратегію. Це - основні ідеї, відштовхнувшись від яких компанії з роками виходили на найвищий рівень. Як до них додумалися керівники цих організацій? Цього ми не знаємо - як не знаємо і того, наскільки взагалі усвідомлено втілювали їх перші особи компаній. Проте і нинішні, і майбутні управлінці цілком можуть спиратися на ці правила і, дотримуючись їх, підвищувати шанси своїх компаній зайняти, причому надовго місце в ряду кращих.
 
Повний текст статті читайте ТУТ
   
Оригінальний текст

 
ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01004, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2020. Всі права захищені
Партнер ЕВА
MyCounter - счётчик и статистика