Річниця з Дня народження автора Теорії обмежень
31 Mar 2021

«Найважча перешкода, яку нам належить подолати – це укорінена думка про те, що реальність складна, – казав Голдратт». Сьогодні виповнюється 74 роки з Дня народження автора Теорії обмежень (ТОС) – Доктора Елі Голдратта.

Він закликав дивитися на складні завдання свіжим поглядом і пропонувати нестандартні підходи для простого вирішення проблем. Не випадково його називають «Гуру перевороту в бізнесі». Його прості та практичні рішення допомогли відродитися, створити вирішальну конкурентну перевагу та капіталізувати на ній, а також запустити процес безперервного вдосконалення тисячам компаній світу.

Першою книгою, в якій він виклав принципи Теорії обмежень, став бізнес-роман «Мета» (The Goal), виданий у 1984 році. Книга про виробництво стала світовим бестселером, була переведена на 30 мов і продана мільйонами копій. Саме «Мета» допомогла затвердитися  Теорії обмежень як одній з фундаментальних концепцій управління організаціями в світі. Ця книга досі є світовим бестселером і знаходиться в списках обов’язкової літератури таких прославлених новаторів як Джефф Безос (творець Amazon).

Коли в 90-х роках конкуренція на ринку стала більш жорсткою, Елі Голдратт почав працювати над рішеннями для різних галузей: ритейлу, дистрибуції, проектного менеджменту, функцій маркетингу та продажів, а також аспектів фінансів. Фундаментальною розробкою, яка до цього дня є неоціненною для будь-якої компанії і перевертає відношення до того, що таке стратегія компанії, а що є тактика її досягнення, – є Інструмент «Дерево Стратегії та Тактики». Результати своєї праці Голратт виклав в ряді книг і статей, кожна з яких – цікава, практична та зухвала. Підхід Теорії обмежень заклав в суспільстві не просто нову бізнес-парадигму, а й концептуально новий життєвий підхід для мільйонів людей, поліпшивши їх життя.

У своєму бізнес-романі “Is not it obvious” (“Я так і знав”) Еліяху Голдратт розкрив як в кризу керуючому магазином текстилю мережі Hannah’s Shop вдалося збільшити прибуток, використавши новий підхід до організації логістики. Цікаво, що запропонований Голдратом підхід робить замах на одну з «священних корів» ритейлу – прогнозування: «Мене вражає той факт, що ритейл все ще вірить, що ключове завдання – це знайти кращий спосіб прогнозувати! – говорив в одному зі своїх інтерв’ю Голдратт. – І вони витрачають величезні гроші на те, що я називаю кришталевими кулями (хоч вони і замасковані зараз під комп’ютерні програми), щоб отримати кращий прогноз».

Остання філософська та фундаментальна праця Доктора Елі Голдратта – Книга: «Вибір. Правила Голдрата» вийшла в 2008 році. На думку світової ТОС-спільноти, ця книга є найбільш особистою серед його книг: Голдрат показує взаємозв’язок емоцій, логіки, інтуїції, і демонструє, як необхідно приймати рішення, що стосуються особистих та професійних питань. Роман побудований на конкретних прикладах і ситуаціях в діалозі з його дочкою – Доктором психології і чарівною Ефрат Голдратт-Ашлаг. У цій книзі також вони разом досліджують проблему опору змін, а також – відповідають на питання, що заважає більшості людей жити життям, сповненим сенсом.

До своєї смерті в червні 2011 року, Елі Голдратт активно працював, викладав, створював і писав. найпристраснішим бажанням Елі завжди було поширення ТОС як головного способу управління організаціями. Перед своєю смертю Елі зробив все, щоб передати світовій ТОС-спільноті свої розробки і методики їх створення. Так був представлений світу унікальний процес «Стоячи на плечах Гігантів», завдяки якому, будь-яка глибоко мисляча людина може створити нові проривні рішення. На окрему увагу заслуговують створені Голдратом Інструменти процесів мислення ТОС.

Залишивши після себе величезну спадщину, Елі зумів зробити так, що сотні тисяч експертів світу використовують всі переваги ТОС як в своїх організаціях, так і в особистому житті. Кількість компаній, які поділяють філософію ТОС, стає дедалі більше. Консолідацією всіх знань в області ТОС займається заснована ним компанія Goldratt Marketing, а також – Міжнародна Сертифікаційна Організація TOCICO, на щорічній світової конференції якій представляються новий досвід впровадження та знання ТОС.

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01004, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2020. Всі права захищені
Партнер ЕВА
MyCounter - счётчик и статистика