Поліпшення потоку для запорізьких виробників
01 Oct 2019

За підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку та ініціативи #EU4Business у Запоріжжі відбувся одноденний Інтенсив «Створення операційної переваги у виробництві: підхід ТОС». Ініціатором заходу є Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Запоріжжя, який створено на базі Запорізької торгово-промислової палати. Інтенсив розроблено та проведено Партнером та керівником практики Apple Consulting Андрієм Колотовим.

Учасниками Інтенсиву стали представники середнього бізнесу Запоріжжя та області. В основу програми покладено багаторічний досвід роботи Apple Consulting в клієнтських компаніях. «Перед українськими виробниками наразі великі експортні можливості, – відзначив Андрій Колотов. – Однак перший крок, який треба зробити до цього – це відточити внутрішні операційні процеси, що дозволять будувати конкурентну перевагу на основі надійності та швидкості. Першочерговим завданням операційного менеджменту ТОС вважає роботу над поліпшенням потоку».

За один день інтенсиву учасники опанували основні принципи, конкретні рішення і кроки впровадження Теорії обмежень у виробництві під замовлення та виробництві на склад. Ключові відмінності логіки Теорії обмежень полягають в таких аспектах, як запуск замовлень, розстановка пріоритетів та використання процесу безперервних покращень. Теорія обмежень відзначає, що якою б складною не була б операційна (виробнича) система, її пропускна здатність визначається єдиним ресурсом – ресурсом з обмеженою потужністю (РОП). Один з складних моментів, в якому Теорія обмежень входить в прямий конфлікт з класичним підходом управління виробництвом, є система планування. Для реалізації змін ТОС має набір інструментів «Барабан-Буфер-Канат», що є прямою ланкою між замовленням клієнта та своєчасним запуском сировини і матеріалів у виробництво. Таким чином, підхід ТОС дає повний інструментарій для того, щоб не витрачати на складання планів купи часу, не вносити багато невизначеності – та одночасно виконувати замовлення вчасно.

Досвідом впровадження підходу Теорії обмежень у ЧАО фармацевтична фабрика «Віола» поділився заступник директора з виробництва Євген Кольченко. Компанія починала зміни з виробництва ще у 2013 році. Компанії вдалося досягнути надійності центрального складу до 95%, а також – зростання ROI в компанії в цілому. Наразі реалізовано наступний  проект «управлінню товарним потоком «Віола» в всіх представництвах дистриб’ютора по Україні з метою підвищення оборотності і скорочення складських площ зберігання продукції і залишків. Результатом стало збільшення оборотності товарного запасу та склало 23-25днів (зі звичних 30-36 днів).

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА