Інструменти для управлінців
19 Sep 2024

Завершилась одна з найпопулярніших програм для управлінців від Києво-Могилянської Бізнес-Школи та Apple Consulting «Процеси мислення. Теорія обмежень для управлінців». На неї традиційно зібрались топ-менеджери різних галузей.

Програма єдина в Україні, яка розкриває інструментарій процесів мислення Теорії обмежень. Автор та викладач Юлія Плієва, Власниця, СЕО Apple Consulting®, Adjunct professor kmbs, Член Aspen-спільноти, сертификована Міжнародною організацію Теорії обмежень TOCICO.

Програма орієнтована на управлінців, які хочуть навчитися фокусуватися на головному та приймати швидкі та прибуткові управлінські рішення. Впродовж двох днів учасники на практиці мали змогу поповнити свій управлінській арсенал потужним інструментом вирішення управлінських дилем будь-якої складності. Один з ключових інсайтів, який відзначили більшість учасників, стало те, що «дуже багато дилем в нашій голові при формалізації виявляються хибними та не вартими уваги». Також цікавим аспектом підходу Теорії обмежень є розуміння компромісу як win lose. Хоча в нашій культурі притаманно позитивне сприйняття поняття компроміс, але насправді це відкладена проблема. 

«Управлінці роблять дуже багато рухів, які не приносять результату, – відзначила Юлія Плієва. – інструменти Теорії обмежень допомагають сфокусуватись та навчитись швидко приймати управлінські рішення в форматі win win. Це принципово інша логіку дій та мисленєвого процесу». 

Інструменти Теорії обмежень застосовуються як до вирішення робочих дилем, так і для особистих питань і дозволяють продукувати проривні і, часом, неочікувані рішення стратегічного та тактичного характеру. Теорія обмежень стоїть на тому, що робота компанії суттєво змінюється, коли ми працюємо на рівні кореневих причин, а не на рівні симптомів. Більш того, цей підхід має чітку логіку та інструменти для різних типів компаній – як ланцюгів постачання, проектних компаній, так і для окремих функцій – маркетингу, продажів, логістики, фінансів.

Один з яскравих прикладів трансформації бізнесу – машинобудівна компанія PET Technologies. Гостьовим спікером Програми став засновник цієї компанії  Олександр Суворов, який після успішної імплементації підходу ТОС на виробництві вийшов з операційки та згодом створив власну «Систему Щастя», а у 2020 році видав книгу “Система щастя Суворова”.

Олександр розповів учасникам про шлях, який пройшов разом з власною командою при впровадженні підходу Теорії обмежень. І найскладніше було те, що ключова зміна стосувалась саме зміни парадигми мислення та усталених політик. «Як власник я також повинен був трансформувати власні думки», – відзначив Олександр. Після повної зміни роботи бізнесу, коли компанія вже отримувала потужні фінансові результати, Олександр задумався про персональне щастя. Так само системно він підійшов і до його пошуку, зрозумівши, що власні усталені шаблони заважають досягти щастя.

«Коли вперше пробуєш уявити Образ Себе Щасливого, спочатку на думку приходять якісь зовсім стандартні картинки: розкішна вілла, яхта, пальми, білявка з келихом. Все це – шаблони, хибні уявлення, надиктовані нам соціумом, – зазначив Олександр. – Якщо щось робити системно – то ти точно отримаєш результат. Так само працює із з щастям».

Чотири важливі усвідомлення, які треба звернути увагу в часі будь-яких змін: 

  1. Як тільки щось стається чи змінюється (війна, пандемія, падіння продажу, вихід нового конкурента), то це маркер для того, щоб зробити ревізію в процесах та політиках компанії. Адже більшість ваших політик які працювали ДО, можуть в нових умовах не працювати, чи давати зворотній результат. Чи ваші політики мотивації, прогнозування мать бути такими самими як ДО?
  2. Ключ для нових рішень у тому, ЯК думати. Ви ніколи не знаєте що стоїть за рішеннями конкурентів і бачите лише верхівку айсбергу. Звісно, Ви можете дивитись на тенденції, конкурентів, міжнародний досвід, але ключі всі зазвичай в вашій голові. Дістати ці ключі допомагає Теорія обмежень.
  3. Не зупинятись і стати ультра-гнучкими. Це складна дія, але компанії які не зупинились під час ковіду, війни – виграли. Звісно, не беремо тих хто в зоні бойових дій. Це стосується ЯК ми мислимо та керуємо процесами. Якщо ви заробляєте на ефективності кожного ресурсу – ваша компанія не буде швидка, бо такий підхід уповільнює потік. Теорія обмежень має протилежну думку та рішення.
  4. Використовуйте можливості – їх зараз багато. Криза примушує шукати нестандартні ходи. В стабільності менше мотивацій. Будьте відкритими до нетривіальних рішень.

Вже восени продовжиться сезон спільних програм з kmbs, реєстрацію вже відкрито:

 22 жовтня
«Технологія створення Вирішальної Конкурентної Переваги (ВКП): базові принципи»
Деталі та реєстрація 

4-6 листопада
«Ненудна операційка. Теорія обмежень для продуктів з довгим та коротким життєвими циклами»
Деталі та реєстрація 

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА