Пам’яті автора Теорії обмежень
11 Jun 2024

Цього року виповнюється 40 років, як світ побачив бізнес-роман «Мета» (The Goal). І на жаль, вже тринадцять років її автора – доктора Еліяху Голдрата – немає з нами. Еліяху Голдратт – ізраїльський вчений-фізик, філософ і бізнес-лідер, творець фундаментального підходу до управління компаніями Теорії обмежень (TOC з англ. – Theory of Constraints), автор десятка бестселерів в сфері бізнесу та науково-популярної літератури, викладач і вчитель для багатьох управлінців.

Початком цілої епохи нового mindset стала його книга «Мета». Вона перекладена на 30 мов і продана мільйонами копій. Саме вона допомогла утвердитися Теорії обмежень як однієї з фундаментальних концепцій управління організаціями в світі. Ця книга донині є світовим бестселером і знаходиться в списках обов’язкової літератури таких прославлених новаторів як Джефф Безос (творець Amazon). Цього року видавництво «Наш формат» планує видати друге видання книжки, відредаговане та доповнене.

«І навіть небо не межа» – говорив він, стимулюючи інших людей жити усвідомлено і думати ясно. Його часто характеризували як «вбивцю священних корів», оскільки Доктор Голдратт закликав в першу чергу досліджувати власні правила/звички на предмет наявності в них помилкових припущень і піддавати сумніву ті бізнес-практики та політики в компаніях, з якими вони звикли працювати. Елі Голдратт залишив після себе величезну спадщину – досі тисячі експертів світу використовують всі переваги ТОС в своїх організаціях, навіть і в особистому житті. Кількість компаній, які поділяють філософію ТОС, стає дедалі більше.

Перед своєю смертю він зробив все, щоб передати світовій ТОС-спільноті свої розробки і методики їх створення. Так був представлений світу унікальний процес «Стоячи на плечах Гігантів», завдяки якому, будь-яка людина може створити нові проривні рішення. На окрему увагу заслуговують створені Голдраттом Інструменти розумових процесів ТОС, за допомогою яких вироблялися всі нові знання.

 

 

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА