Гостьова лекція для магістрів
01 Mar 2023

Юлія Плієва, СЕО та власниця Apple Consilting стала спікером гостьової магістерської програми «Менеджмент проєктів і консалтинг» КНЕУ ім. Вадима Гетьмана. В рамках дисципліни «Кейс-курс трансформація бізнес-моделей компаній різних сфер бізнесу» вона розповіла про трансформацію бізнес-моделей в логіці Теорії Обмежень.

Зустріч пройшла в рамках проєкту «Практикум від професіоналів». Юлія поділилась зі студентами ключовими принципами Теорії обмежень у побудові бізнес-моделей, зокрема, таких аспектах як ринок, управління, прийняття рішень, фінанси та люди. Адже підхід ТОС в багато чому є контраверсійним традиційній системі управління компаніями. «Теорія Обмежень (ТОС) є бізнес-логікою, що має фундаментальні відмінності в менеджменті порівняно з «класикою жанру», – відзначила Юлія Плієва. – Вона допомагає знайти обмежуючі фактори системи та сфокусуватись на них, а не поліпшувати все підряд, як прийнято зазвичай».

Теорія Обмежень (ТОС) розроблена Ізраїльським фізиком Доктором Елі Голдраттом, якого називали «гуру перевороту в бізнесі». Наразі Теорія обмежень як філософія та парадигма успішно застосовується в ритейлі, дистрибуції, виробництві, проектних організаціях, функціях маркетингу, продажів, фінансів та ін. ТОС дозволяє компаніям реалізувати унікальні вирішальні конкурентні переваги (РКП) і успішно відходити від згубних цінових війн. У всьому світі тисячі компаній працюють в парадигмі ТОС і досягають вражаючих результатів. Серед них: Boeing, TATA Group, Riachuelo, Delta Airlines, Mazda Corporation, Flitguard Filters, Alaska Airlines і багато інших.

В Україні в логіці та рішеннях ТОС успішно працюють такі компанії як: мережа магазинів «КОСМО», фармацевтична фабрика «Віола», Молочна компанія «Галичина», Cisco, меблева компанія Snite, європейський дистриб’ютор автозапчастин Elit Group та багато інших. Ключова думка, яку Голдратт ніс світу полягає в тому, що реальність проста: «Чим ситуація видається складніше, тим простіше має бути її рішення […] Перша ґрунтовна перешкода в тому, що люди впевнені, ніби реальність складна, а тому вдаються до хитромудрих рішень для прийняття ускладнених рішень».

Під час виступу Юлія також поділилась зі студентами 5 фокусуючими кроками ТОС,  правилами життя видатних компаній та торкнулась теми формування вирішальної конкурентної переваги в компаніях. На кінець учасники отримали відповіді на свої запитання щодо методології ТОС та практичного досвіду Юлії в консалтингових проектах.

 

 

 

 

 

 

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2023. Всі права захищені
Партнер ЕВА