Фінанси та облік в управлінських рішеннях
06 Feb 2024

У «Харків бізнес-клуб: стійкість та розвиток бізнесу», що діє на базі Харківської Торгово-Промислової Палати, відбувся вебінар спільно з Apple Consulting: «Фінанси та облік в управлінських рішеннях». Захід було проведено в рамках швейцарсько-українського проєкту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.

Про фінанси та облік в управлінських рішеннях розповів керівник практики трансформації Apple Consulting Іван Пустовіт. Іван керує в компанії комплексними клієнтськими консалтинговими проектами операційного та фінансового управління компаніями (в тому числі – впровадженні підходів Теорії обмежень) в усьому ланцюгу постачання.

Він розкрив новий погляд на фінансовий облік в логіці Теорії обмежень та його відмінності від традиційного. В останньому при прийняті рішень в бізнесі є дві крайнощі, які несуть загрозу: покладання на «підприємницький хист» або намагання зробити надточні розрахунки, врахувати всі витрати та аспекти. Перше ризиковано, друге – уповільнює та викривляє прийняття рішень.

На прикладах різних галузей Іван Пустовіт розказав чому підходи з визначення повної собівартості, прибутковості кожного продукту, точки доставки, філії тощо та інші прояви “повного покриття всіх витрат” не дають відповіді на питання «Що принесе більше прибутку?». «В реальності повна собівартість не існує, – відзначив Іван Пустовіт. – Не використовуйте її для визначення вигідності продуктів, послуг, замовлень тощо. Це один з штучних методів, який спотворює аналіз».  По ключових управлінських дилемах реальних кейсів Іван розказав на які дані спиратися та які підрахунки треба робити. Адже приймаючи рішення виключно з точки зору економії витрат, ви можете не лише втрачати можливість отримати додатковий прибуток, але й поставити під загрозу поточний.

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА