Елі Голдрат – гуру перевороту в бізнесі
11 Jun 2023

Дванадцять років тому пішов з життя ізраїльський вчений-фізик, філософ і бізнес-лідер, творець фундаментального підходу до управління компаніями Теорії обмежень (TOC з англ. – Theory of Constraints), автор десятка бестселерів в сфері бізнесу та науково-популярної літератури, викладач і вчитель для багатьох управлінців – Еліяху Голдратт.

«І навіть небо не межа» – говорив він, стимулюючи інших людей жити усвідомлено і думати ясно. Його часто характеризували як «вбивцю священних корів», оскільки Доктор Голдратт закликав в першу чергу досліджувати власні правила/звички на предмет наявності в них помилкових припущень і піддавати сумніву ті бізнес-практики та політики в компаніях, з якими вони звикли працювати. Елі Голдратт залишив після себе величезну спадщину – досі тисячі експертів світу використовують всі переваги ТОС в своїх організаціях, навіть і в особистому житті. Кількість компаній, які поділяють філософію ТОС, стає дедалі більше.

Теорія обмежень як філософія та парадигма успішно застосовується в українських компаніях ланцюга постачання (ритейлі, дистрибуції, виробництві), а також проектних організаціях, функціях маркетингу, продажів, фінансів та ін. ТОС дозволяє компаніям реалізувати унікальні вирішальні конкурентні переваги (РКП) і успішно відходити від згубних цінових війн. Декілька періодів криз в світі, а також війна в Україні продемонстрували, що компанії, які обрали парадигму Теорії обмежень – гнучкіші та антикрихкі до потрясінь.

У всьому світі тисячі компаній працюють в парадигмі ТОС і досягають вражаючих результатів. Серед них: Boeing, TATA Group, Riachuelo, Delta Airlines, Mazda Corporation, Flitguard Filters, Alaska Airlines і багато інших.

Ключова думка, яку Голдратт ніс світу полягає в тому, що реальність проста: «Чим ситуація видається складніше, тим простіше має бути її рішення […] Перша ґрунтовна перешкода в тому, що люди впевнені, ніби реальність складна, а тому вдаються до хитромудрих рішень для прийняття ускладнених рішень».

До своєї смерті в червні 2011 року, Елі Голдратт активно працював, викладав, створював і писав. Елі завжди жадав щоб ТОС поширилося світом як головний способ управління організаціями. Перед своєю смертю він зробив все, щоб передати світовій ТОС-спільноті свої розробки і методики їх створення. Так був представлений світу унікальний процес «Стоячи на плечах Гігантів», завдяки якому, будь-яка людина може створити нові проривні рішення. На окрему увагу заслуговують створені Голдраттом Інструменти розумових процесів ТОС, за допомогою яких вироблялися всі нові знання.
ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА