У будь-який кризі ці слова змінюють все
Michael Levin
New York Times best selling author Michael Levin writes frequently about arts, culture, business, sports, books, and humor

У Алана Барнарда зріст - 198 см і вага 98 кг. Його габарити, безсумнівно, допомогли йому виглядати досить переконливо перед ворожою аудиторією топ-менеджерів шахти, що зіткнулася з черговою хвилею звільнень.

Барнард - протеже Доктора Еліяху Голдратта, творця Теорії Обмежень, знаходився там, щоб допомогти з вирішенням колосальної проблеми. У шахти була мета - добувати мільйон тонн сировини на місяць, до якої вона навіть не наблизилася. Всього чотири місяці на рік відбувається видобуток, а їм вдалося добути тільки чотириста тисяч тонн.

Клієнти погрожували судовими позовами, тому що їм доводилося виплачувати премії на спотовому ринку для того, щоб задовольнити попит. Акціонери знаходилися в кроці від втрати понад 30 мільйонів доларів прибутку від невиконаних виробничих планів. Якби не було знайдено спосіб виправити ситуацію, менеджмент шахти втратив би не тільки свої бонуси, а й роботу.

Два попередніх консультанта запропонували просте рішення - скоротити витрати і звільнити людей. Ці підходи тільки погіршили ситуацію і, як це зазвичай відбувається, загнали компанію в порочне коло, яке призводить до смертельної спіралі. Не дивно, що Барнард зіткнувся з таким ворожим натовпом.

Теорія Обмежень заснована на ідеї Голдратта про те, що ви можете визначити і сфокусувати поліпшення або інвестиції на пляшковому горличку, і, таким чином, домогтися більшого за допомогою тих же або навіть менших ресурсів. Просто та швидко.

Барнард глибоко вдихнув і сказав своїй нетерплячій аудиторії: «По-перше, зрозуміло, що скорочення витрат не допоможе вирішити вашу проблему. Єдиний вихід - знайти простий, швидкий і недорогий спосіб збільшити Прохід (примітка: термін в ТОС, що означає швидкість, з якою система генерує гроші, він розраховується як чистий дохід мінус тільки змінні витрати за період) і щоб шахта змогла виконати план. Це означає, що нам потрібно знайти пляшкове горлечко. Отже, де пляшкове горлечко?»

Присутні розповіли, що є чотири основні етапи від видобутку руди з землі до доставки її клієнтам:

  1. Вилучити руду за допомогою вибухівки;
  2. Вилучити руду за допомогою екскаваторів-драглайнів;
  3. Перемістити руду вантажівками на збагачувальну фабрику;
  4. Обробити руду для отримання бажаних клієнтами сортів.

 Менеджер шахти пояснив, що у них немає одного пляшкового горлечка. Їх пляшкове горлечко було рухомою мішенню: якби у них був плідний день по підриву руди, то драглайни ставали пляшковим горлечком. Якщо було високе завантаження у драглайнів, то тоді їм або руди не вистачало, або вантажівок. А, якщо був напрацьований достатній буфер потрібної руди, то тоді не справлялася збагачувальна ділянка.

Всі присутні швидко погодилися з тим, що найбільшим пляшковим горлечком є ​​переробний завод.

«Отже, почнемо з процесу вилучення руди, - почав Барнард. - Як ви можете збільшити свій Прохід?». Барнард поставив це питання відповідному керівнику.

«Ми не можемо зробити цього! - агресивно відповів він, - це неможливо! »

Барнард, завдяки своїм габаритам, дивився на цього менеджера зверху вниз і вдався до свого дзен-образного підходу: «Неможливо до ти, поки що ...?»

Ці слова повторилися в тиші. Що він має на увазі під: «Неможливо до ти, поки що ...?»

Виходить так, що ці слова є ключем до вирішення практично будь-якого бізнес-завдання.

Після моменту, який здавався вічністю, менеджер сказав: «О'кей, я зіграю в твою тупу гру. Це неможливо доти, поки ми не захочемо розробити ту область, розробки якої ми уникали всі останні роки. Це дозволить нам «наздогнати» і підтримувати буфер руди, необхідний драглайном».

«Так чому б цього не зробити?» - просто запитав Барнард.

«Тому що ці хлопці, - він тицьнув великим пальцем у бік бухгалтерів, - ніколи на це не погодяться. Вони скажуть, що оренда спеціального устаткування, яке нам знадобиться для розробки родовища, буде коштувати надто дорого та в нас просто немає на це бюджету ».

«Ви коли-небудь замислювалися про те, щоб просто запитати їх про це?», - сказав Барнард.

«Звичайно, ні! - відповів менеджер. - Я ж сказав: вони ніколи це не схвалять. Навіщо тоді навіть пробувати?»

Барнард кинув погляд на бухгалтера, який знизав плечима на знак згоди з тим, що це саме так і є.

«Скільки машин вам і справді будуть потрібні та на який термін?» - продовжував Барнард.

Відповідь: три або чотири по $ 5,000 орендного платежу в день за кожну. 

«Це в гіршому випадку - $ 600,000 на місяць, - резюмував Барнард, швидко порахувавши все в голові. - І ви, хлопці, говорите, що це допоможе вам виготовляти 200 000 додаткових тонн в місяць? »

Відповідь була - «Звичайно!» 

«Є схожим на просте рішення, - сказав Барнард, дивлячись на менеджера і бухгалтера шахти. - При маржі близько 20 доларів за тонну, 200 000 тон, якщо хлопці по ланцюгу далі зможуть переробити і продати їх, - це додаткові 4 мільйони доларів чистого прибутку на місяць!»

Барнард глянув на директора шахти і бухгалтера, які кілька разів перевірили ще просту математику на калькуляторі та схвильовано кивали на знак схвалення. І ось, просто таким чином, Керівник з видобутку отримав свої машини.

Переходимо до наступного пляшкового горлечка: відсутність достатніх потужностей існуючих драглайнів для забезпечення того, щоб переробний завод ніколи не простоював і мав потрібну йому рудну суміш.

Барнард запитав: «Чому б не переконатися в тому, що у вас достатньо водіїв і обслуговуючого персоналу «в резерві»? »

 Менеджер шахти потряс головою. «Топ-менеджмент терпіти не може водіїв і сервіс-інженерів в «режимі очікування і простою», - сказав він. - Вони з розуму сходять, коли бачать, що народ нічого не робить».

Барнард задав ще кілька питань і дізнався, що при 1300 тоннах на годину і маржі 20 доларів на тонну, шахта втрачала $ 26,000 за годину. Також, шахта втрачала понад 10 годин щомісяця тільки тому, що у них не було водіїв і сервісних інженерів в режимі очікування, які могли б перекрити тих, хто відсутній на роботі.

І знову, просте рішення для Директора шахти, як тільки він зрозумів, що додаткові 260 000 доларів на місяць чистого прибутку - це набагато більше, ніж ті кошти, які необхідні на оплату кількох резервних водіїв і сервісних інженерів.

Менеджменту доведеться навчитися жити з простоюють ресурсами з більшою охотою, ніж втрачати всі ці гроші.

Решта проблем з пропускною спроможністю на інших ділянках також були вирішені за допомогою цих чарівних слів - «Неможливо доти, поки що ...?»

Всього через два місяці шахта видобувала понад 1.1 мільйона тонн в місяць і генерувала більше 30 мільйонів доларів чистого додаткового прибутку в місяць.

Як показує Барнард з його досить мужнім застосуванням Теорії Обмежень, будь-яка ситуація може бути повернута до гори правильним чином, якщо ви знайдете реальне пляшкове горлечко в організації.

«Ваші співробітники вже знають, як вирішити ваші найбільші проблеми, - сказав мені Барнард. - Чарівні слова: «Неможливо доти, поки що? ...» вкажуть їм найбільш сильний напрямок для проривного результату». Все це зберігає бонуси, робочі місця і цілі підприємства. Непогано для всього декількох слів!

Опубліковано на Logist.FM

 
 Дзнайтеся більше про рішення Теорії обмежень для виробників на Програмі http://opex.kmbs.ua 

 
ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА