Підвищення ефективності вапняного виробництва шляхом виявлення обмежень в системі
02 Jul 2015

Можливості Теорії обмежень (ТОС) на прикладі виробництва вапняку в рамках круглого столу «Перспективи розвитку вапняної і вапнякової галузей» розкрив Андрій Колотов, партнер і керівник ТОС-практики Apple Consulting®. Майстер-клас відбувся на запрошення Української асоціації вапнякової промисловості за підтримки Державної служби геології та надр України. Круглий стіл зібрав більше 30-ти керівників компаній, що представляють промислові виробництва вапна та видобутку вапняку, а також промислових споживачів даної продукції, інвестиційних і технологічних компаній, зокрема, ТОВ «Галичина-Вапно», «Klimtas Kires AS», ТОВ «АЕРОК», «Корпорація«ХСМ »,«Украпромбуд »та інші.

У своєму виступі Андрій Колотов зазначив, що для збільшення продуктивності кампанії необхідно навчитись правильно визначати фокус її роботи. Зокрема, в ТОС визначено алгоритм (5 фокусуючих кроків), що дозволяє здійснити ряд конкретних дій у логічно обґрунтованій послідовності.

«Сфокусуватися – це почати робити те, що необхідно і перестати робити те, що не потрібно, – розповів про головну установку ТОС для виробничих компаній Андрій Колотов. – Але, людський фактор ніхто не відміняв, він часто призводить до того, що спочатку на виробництві вирішуються ті питання, з якими люди вже раніше стикалися і добре знають, як їх виконати, а не ті, які дозволяють компанії досягти її ключові цілі ».

Учасникам майстер-класу було запропоновано на прикладі схеми виробництва двох продуктів “P & Q” на умовному підприємстві оцінити максимально можливий розмір потенційного прибутку, спланувавши план виробництва згідно вступним даними (собівартість, час обробки деталей на кожній виробничій ділянці і постійні витрати). Варіанти відповідей учасників майстер-класу варіювали від збитку в 300 у.о. до прибутку в 22 000 у.о. На жаль, ніхто з учасників не дав вірної відповіді, так як багато хто з них вирішували поставлене завдання, грунтуючись на традиційних методах розрахунку і прийняття управлінських рішень, в той час, як ТОС пропонує використовувати підхід пошуку ресурсу з обмеженою потужністю і застосування до нього концепції п’яти фокусуючих кроків.

«Сучасний ринок не дозволяє встановлювати обмеження всередині кампанії. Коли обмеженням виступає ринок, то ключовою помилкою, яку допускають виробники при бажанні збільшити завантаження, є зниження ціни і збільшення відстрочок, – вважає Андрій Колотов. Він також зазначив, що з точки зору ТОС, ринок можна успішно використовувати при тій же якості і на тих же операційних процесах компанії для задоволення суттєвої потреби певної групи клієнтів. «Наприклад, якщо у частини ваших клієнтів є потреба у своєчасному і повному відвантаженні, то коли ви ставите товар в повному обсязі і вчасно, – ви використовуєте таке обмеження як «ринок» по-максимуму, – підсумував Андрій.

За його словами, в Україні існує негативна тенденція, коли обмеження переміщається з ринку всередину кампанії і потім навпаки – зсередини на ринок. Це так зване «інтерактивне обмеження». «Коли обмеженням є, наприклад, верстат, то ми«будуємо »клієнта, а коли обмеженням є ринок, то клієнти«стоять нас ». З точки зору довгострокової перспективи – це дуже небезпечно », – зазначив Андрій Колотов. ТОС також успішно працює над вирішенням ключової дилеми для виробничих компаній – між короткостроковими і довгостроковими завданнями. Цей конфлікт є в будь-якій кампанії незалежно від галузі – з одного боку кампанія повинна фокусуватися на операційній ефективності, збільшенні прибутковості сьогодні, але, в той же час, повинна дбати і про майбутнє, вже сьогодні закладаючи фундамент процвітання компанії в довгостроковій перспективі. «Вихід: перебувати в послідовності з трьох кроків – створити, капіталізувати і зберегти, – вважає Андрій Колотов. – Тобто, навчитися на тих же потужностях працювати ефективніше, ніж конкуренти, і вирішити, який сегмент ринку цінує ваші нові можливості вище і готовий за них платити більше ».

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА