Мистецтво прийняття рішень
04 Mar 2016

У Києво-Могилянській бізнес школі стартував перший модуль 13-го сезону бізнес-курсу «Фарт тут ні до чого» – «Рішення щоденних управлінських дилем: методологія Інструментів Процесів мисленния». Міжнародний сертифікований фахівець TOCICO, генеральний директор Apple Consulting® Юлія Плієва представила учасникам модуля ключові відмінності ТОС як методу управління бізнесом від традиційних підходів і методологію ТОС для вирішення управлінських дилем.

Існує два підходи для вироблення рішень: копіювати когось або виробляти власні. Копіювання, наприклад, дій конкурентів, має значний недолік – ви ніколи не знаєте логіки цих рішень, а отже – копіюючи, не можете прорахувати справжніх наслідків. Ухвалення ж самостійних рішень вимагає навичок. Теорія обмежень має сильний інструмент, спрямований на вироблення проривних управлінських рішень в будь-якій галузі і будь-якої складності – «діаграму конфлікту». Як показує досвід, цей інструмент значно відрізняється від всіх інших підходів, за допомогою яких менеджмент приймає рішення, перебуваючи в управлінських проблемах або інших складних ситуаціях.

Учасники модуля відзначили ефективність цього інструменту для вирішення дилем, і головну складність, з якою вони зіткнулися – необхідність спростовувати власні сформовані роками припущення і переконання. Насправді, будь-які управлінські рішення є продуктом наших власних припущень. У разі невдач ми міняємо умови, змінюємо вихідні параметри і «жонглюємо» своїми рішеннями, але не змінюємо своїх установок. І це головна помилка. Для того щоб отримати проривне рішення, необхідно спростувати власні припущення.

Важливо також навчитись «продавати» зміни всередині компанії або тим, кого торкнуться зміни. Опір змінам є стандартним явищем і одночасно, серйозною проблемою. В основі опору закладений людський страх перед невідомістю. При цьому Доктор Голдратт рекомендував бачити позитивні аспекти в опорі змінам, а глибоко вивчивши його причини, розробив покроковий алгоритм його подолання. Зокрема, для подолання опору змінам необхідно пройти наступні рівні: 1) отримати згоду з проблемою, 2) отримати згоду з напрямком вирішення, 3) отримати згоду з тим, що рішення приносить вигоди, 4) переконатися, що ризики від зміни переборні, 5) переконатися, що перешкоди на шляху до впровадження зміни переборні, 6) цей рівень – це невербалізований страх. Однак зіткнення з рівнем 6 повинно говорити лише про те, що рівень 1 був пройдений некоректно. Пізніше даний алгоритм зазнав еволюцію і був перетворений в так звану «Матрицю Змін».

На завершення модуля Юлія представила останні розробки Доктора Голдратта, в яких він розмірковує про те, які перепони заважають людині жити життям, наповненим сенсом і яким чином Інструменти Процесів мислення дозволяють їх долати. У бажанні «знайти життя, наповнене змістом», людина стикається з чотирма перешкодами: реальність складна, конфлікт – це даність, всі винні, я знаю все / нічого. Підходи ТОС надають методи усунення даних перешкод.

Відгуки деяких учасників модуля:

Ольга Бондаре, Finance, Supply Chain & Customer Service Manager «БІК Україна»

«Знайомство з ТОС я почала з прочитання книги «Фарт тут ні до чого». ТОС – це нестандартний і дуже цікавий підхід. Інструмент «хмара» універсальний, але по-своєму складний тим, що ми підсвідомо прагнемо знайти пояснення чому ми маємо рацію. Прямо на модулі, в процесі виконання практичних завдань – побудови хмари і її рішення – я вирішила питання, відповідь на яке знадобитися в недалекому майбутньому. Модуль дає можливість повністю зрозуміти механізм роботи з інструментом. Юлія – ??відмінний викладач, глибоко володіє матеріалом і вміє його цікаво донести до аудиторії. Обов’язково хочу поглибити свої знання та відвідати вузькоспеціальні модулі ТОС ».

В’ячеслав Шостак, начальник виробництва ТОВ “Раут-Автоматик”

«Інструменти відмінні, але для їх вільного застосування необхідна велика робота над собою, оскільки для повноцінного використання потрібна зміна способу власного мислення. На початку побудова «хмар» на чужих проблемах дається легше, ніж робота над своїми власними. У нашій компанії ми використовуємо багато рішень, пропонованих ТОС: управління виробництвом, буферами, і т.д. Я прийшов на цей модуль для підвищення власного рівня розуміння ТОС і вивчення методологій застосовних на практиці. Модуль дав мені 100% застосовну на практиці методику роботи з інструментом ».

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА