Підзамовне провадження у ТОС: політики і інструменти
06 Jun 2016

У 13-му сезоні бізнес-курсу «Фарт тут ні до чого» в модулі для виробників, що працюють під замовлення, взяли участь виробничі компанії меблевої, машинобудівної та харчової галузей. Сертифікований фахівець ТОСICO, партнер компанії Apple Consulting® Андрій Колотов розкрив повний інструментарій для своєчасного виконання замовлень і їх прискорення. Істотний акцент в рекомендованих учасникам рішеннях зроблений на ефективне використання існуючих виробничих потужностей – як робити більше грошей без додаткових витрат і інвестицій.

Для істотного прискорення виробництва замовлень менеджмент повинен провести операційні зміни в залежності від типу свого обмеження: потужності, ринку або часу. Андрій Колотов зазначив, що відмінною рисою сучасного виробництва є наявність зовнішнього обмеження (керуючого діяльністю всієї системи) – ринку. Внутрішнім же обмеженням вважається обмеження, яке не дозволяє системі максимально використовувати зовнішнє обмеження. Для підзамовних виробництв внутрішніми обмеженнями можуть бути недолік потужності, персоналу, обладнання, місця для зберігання, сировини, комплектуючих, грошових і транспортних засобів і т.д. Одним з фундаментальних інструментів Теорії обмежень для прискорення потоку підзамовного виробництва є «Спрощений Барабан-Буфер- Канат» і Система управління буферами.

Необхідною умовою досягнення надійності для клієнта, що забезпечує істотну відмінність від конкурентів, є наявність механізмів «притримування» замовлень від їх запуску в операційні процеси і управління виробничими пріоритетами. Перехідний період реалізації даних стратегій і тактик займає до двох місяців і дає істотне вивільнення потужностей (в тому числі і НЗП) для подальшої роботи з ресурсом з обмеженою потужністю (РОМ), для забезпечення контролю завантаженості потужностей, а в подальшому – для впровадження процесу безперервного вдосконалення

Реалізація стратегії ультра-надійності компанії вимагає:

  • Встановлення і дотримання системі виробничих буферів часу;
  • Проходження нової системи пріоритетів у виробництві;
  • Розробки графіка запуску замовлень у виробництво;
  • Підпорядкування всіх інших функцій графіку запуску у виробництво;
  • Скорочення рівня незавершеного виробництва (НЗВ).

Впровадження техніки «Спрощений Барабан-Буфер- Канат» разом з управлінням буферами забезпечує компанії значну надійність і вивільняє виробничі потужності, скоротивши, таким чином, час виконання замовлень. Головною метою даної стратегії є забезпечення роботи практичного механізму, який говорить «коли не виробляти».

Основні політики та інструменти Теорії обмежень для виробництва під замовлення учасники Модуля відпрацювали в авторському комп’ютерному симуляторі Елі Шрагенхайма. Завдяки симулятору учасники модуля ще раз переконалися в тому, що рішення ТОС вступають в протиріччя з загальноприйнятою системою планування виробництва, відкидаючи тривале детальне планування і обґрунтовують, чому це саме так. Планування виробництва в логіці ТОС повинно бути сфокусовано на трьох аспектах: фактичний ринковий попит, обмеження потужностей, продиктовані РОМ (ом) і певна система запуску у виробництво сировини та матеріалів.

Відгуки деяких учасників модуля:

Андрій Лимонов, директор ТОВ «Компанія«Саліта »

«Про курс для виробників на склад по Теорії обмежень я чув від знайомих з компаній, які завдяки ТОС досягли хороших результатів. Модуль дуже сподобався, я задоволений. Зараз буду обдумувати, як застосувати ці рішення до реалій нашого виробництва ».

Гірігорій Несвіт, завідувач виробництва ПФ «SDI studio»

«Навчання дуже сподобалося. Оскільки я новачок в ТОС – трохи складно було розібратися в термінології. Модуль добре роз’яснив підхід і методологію ТОС. Зараз мені потрібен час для «перетравлення». Стосовно для нашого виробництва – такий підхід важливий і дуже потрібний ».

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА