Кращий досвід від ЄБРР для бізнесу в період кризи
14 May 2020

Понад 700 представників МСБ з України, Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану і Молдови взяли участь у триденній zoom-конференції “Merezha.Антикрихпкість”, яка відбулася за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи Європейського Союзу EU4Business.

Під час конференції провідні бізнес-консультанти, експерти онлайн-платформи Merezha розповіли про унікальний досвід, який набули підприємці за останні два місяці роботи в жорсткому карантині, пов’язаному з пандемією коронавірусу. Експерти та аналітики навели приклади успішної трансформації бізнесу, познайомили підприємців з практичними рішеннями, які пройшли перевірку на ефективність в умовах високої невизначеності, і дієвими інструментами для подальшого розвитку бізнесу в нових умовах. Учасники конференції “Merezha.Антикрихкість” торкнулися чотири актуальних напрямків: операційна ефективність, маркетинг та продажі, систематизація/автоматизація процесів і управління фінансами. 

«Ми прагнемо допомогти підприємствам пройти цей турбулентний період із найменшими втратами та стати більш стійкими до впливу негативних економічних чинників у майбутньому», – зазначив Павло Вдович, представник ЄБРР (Україна), координатор проекту Merezha. 

Перший день конференції був присвячений темі операційних процесів. Виступаючі говорили про те, що необхідно терміново міняти власникам бізнесу в управлінських процесах, як правильно налагодити антикризове управління запасами, як оптимізувати показники ефективності команди продажів. Спікерами першого дня стали Юлія Плієва, СЕО Apple Сonsulting®, Павло Яковенко, головний виконавчий директор CRMiUM, Віктор Роман, засновник компанії з управління запасами InOpt, Володимир Воробей, виконавчий директор Центру інформаційної підтримки бізнесу у Львові, який був заснований за сприяння ЄБРР в рамках ініціативи ЄС # EU4Business на базі PPV Knowledge Network. 

Ритм і емоційний настрій виступів першого дня задала Юлія Плієва, СЕО Apple Сonsulting®. Свій головний меседж вона заклала в назву виступу: “У швидкості справа. Швидкість реакції – це і є головна відповідь на цю кризу”.

Вона акцентувала увагу на тому, які рішення сьогодні приймають власники бізнесу, відштовхуючись від своїх припущень про поведінку споживачів після карантину, і що в цих рішеннях не так.

“Коронавірус торкнувся кожного бізнесу. Це “масове ураження” бізнесу, яке ми зараз спостерігаємо, я називаю” у страху очі великі “, – метафорично оцінила Юлія нинішню ситуацію в МСБ. І пояснила, що це означає.

Більшість бізнесів думає, що після завершення карантину:

  • попит катастрофічно впаде;
  • у споживача не буде грошей;
  • попит зміститься в дешеві продукти.

А якщо бізнес так думає, то він і робить відповідні дії. Перш за все – скорочує витрати. Крім того, переорієнтує свої продуктові портфелі в більш дешеві мікси. Наприклад, зараз навіть виробники молочної продукції перепрофілюють свої продуктові портфелі на користь базових продуктів (молоко, кефір, сметана), припускаючи, що вони будуть продаватися, а продукти з доданою вартістю (йогурти, вершки) – ні. Також вони знижують ціни. Детальніше з кейсами можна познайомитися за посиланням: https://delo.ua/business/merezhaantikrupkost-dlja-msb-realnye-kejsy-368244/?fbclid=IwAR0oG1hwVONHM8MZsfInUt4bk39BuvMe38sqxl4znTa9pHu7d4_xdy0_N0U

Конференція відбулася на базі онлайн-платформи Merezha, яку було створено наприкінці 2019 року за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу. Завдяки запуску платформи бізнес отримав прямий доступ до професійної експертизи у таких важливих для розвитку сферах: стратегія, маркетинг, операційна ефективність, організаційний розвиток, впровадження ІТ-технологій, управління фінансами та ін. Наразі на платформі вже зареєстровано понад 1000 представників бізнесу та більше 100 топ-експертів України, середній досвід котрих становить 15 років. Приєднуйтесь! https://www.merezha.com.ua

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01004, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2020. Всі права захищені
Партнер ЕВА
MyCounter - счётчик и статистика