Виклики та рішення для машинобудівної галузі України
12 Apr 2018

У Харкові відбулася наймаcштабніша зустріч у галузі машинобудування – Український форум машинобудування та інжинірингу. Організатор – Strategy Council за підтримки Харківської міської ради. Apple Consulting® виступив Інтелектуальним партнером заходу. Близько 40 спікерів розкрили різні проблематику та перспектив галузі. Серед доповідачів – керівники потужних машинобудівних холдингів та виробництв: «Укроборопром», «Дніпроважмаш», «Мотор Січ», «Антонов», «Турбоатом», «Татра-Юг», «Siemens Ukraine» тощо.

Вклад машинобудівного сектору в економку України складає близько 10% ВВП. При тому, що за останні 10 років рівень виробництва машинобудівної продукції знизився фактично у два рази.

Галузь має чимало больових точок, які несуть загрозу подальшому розвитку. Зокрема, болючими залишаються питання оподаткування землі, відтік кваліфікованого персоналу, експорт. «Потрібен новий світогляд – не можна жити у світогляді що все не виходить. Новий світогляд повинен ґрунтуватися на новаторському дусі. Він виховується освітніми програмами, певною інформаційною політикою і прикладами історій успіху, –   відзначив у своєму виступі Директор «Укрзовнішекспертиза», голова Комітету з промислової модернізації ТПП України Володимир Власюк. Багато компаній вже зробили значні кроки в цьому напрямі. Це курс на створення кластерної політики у галузі, застосування сучасних методів управління виробництвом, побудова відносин з інвесторами, розвиток нових ринків, диверсифікація портфеля продукції тощо.

Генеральний директор клієнтської компанії Apple Consulting® «ПАТ «Дніпроважмаш» Володимир Харченко у доповіді «Легка атлетика» у важкому машинобудуванні: естафета через Теорію обмежень (ТОС)» поділився досвідом, як вдалося скоротити час знаходження замовлень у виробництві та навчитися це вигідно продавати. Компанія прийшла до рішень Теорії обмежень маючи за плечима дефіцит коштів. «Перше, що ми зробили – це змінили робочу етику. Раніше важливо було виглядати зайнятим. А зараз – роби роботу найшвидше коли вона є, і спокійно відпочивати, коли її нема», – відзначив Володимир. Операційні зміни по скороченню тривалості виробництва зменшили потребу компанії у грошах, пряме зниження незавершеного виробництва (НЗВ) вивільнило ще фінансові ресурси, і значним бонусом у цьому стала можливість виконувати замовлення значно швидше. Серед безлічі прикладів позитивних результатів цікавий рекорд – компанія виготовила партію холодильних плит з нуля за 8 діб при середньому виконанні такого замовлення 60 діб. Наразі при продажах 50-60 млн за місяць обсяг НЗВ складає 10-15 млн в цінах матеріалів, або 25-35 млн в цінах готової продукції.

Щоб отримати більше інформації про можливості для досягнення значних  результатів для вашої компанії, зателефонуйте нам: +38 050 696 45 63

Також дізнатися про рішення Теорії обмежень для виробників можна на постійній програмі Києво-Могиляської Бізнес-Школи (kmbs) та Apple Consulting®. Наступний набір – восени 2018 року. Слідкуйте за новинами.

Познайомитися з поціновувачами Теорії обмежень та поспілкуватися з практиками можна у закритій групі facebook

ТОВ «Епл Консалтинг»
вул. Велика Васильківська, 9/2,
бізнес-центр "Макулан", оф. 8,
01024, Україна, м. Київ
info@applecons.com.ua
Підписатися на розсилку

© ТОВ «Епл Консалтинг» -
2002-2024. Всі права захищені
Партнер ЕВА