0524
2870
Наші досягнення
Поділитися:

Підсумки року – 2016

Новий старт

2016-й запам'ятається українському бізнесу як рік обережної стабілізації. Бізнес піднімає голову і починає думати про завтрашній день. А ми йому в цьому допомагаємо.

Команда Apple Consulting® в 2016 році не тільки розширила географію роботи, а й успішно реалізувала рекордну для останніх років кількість проектів з удосконалення бізнес-моделей, зміни операційних процесів, зниження ризиків і звичайно, збільшення прибутку в виробничих, рітейлових, дистриб'юторських і проектних компаніях. Спільні зусилля дозволили нашим клієнтам отримати 524 млн. грн. додаткової маржі та вивільнили 2870 млн. грн. грошей із запасів (загалом станом на 31.12.2016).

Що найбільш важливо - клієнти Apple Consulting® успішно пережили 2016 рік і ще з більш міцними ринковими і фінансовими позиціями впевнено ввійшли в 2017 рік.

На шляху до досконалості

Вже намітилася тенденція до істотного поліпшення дій ряду гравців ланцюгів розподілу і логістичних каналів. Виробники розуміють важливість отримання щоденної інформації від дистриб'юторів про фактичні продажі і залишках своєї продукції не тільки на рівні складів, а й в каналах продажів. Роздрібні мережі прискорюють свої операційні процеси і частіше відмовляються від стандартизації в управлінні. Один із важливих елементів рішень ТОС для дистриб'юторів і роздрібних мереж - створення або переорієнтація роботи Розподільчого Центру (РЦ) або Центрального Складу (ЦС) для ряду компаній залишається великою перешкодою у впровадженні змін з точки зору витрат і часу, і інвестицій. Розуміючи це, компанія Apple Consulting® і «Ekol Logistics» (один з найбільших в Європі smart-логістичних операторів) запропонували ринку альтернативу - outsourcing і, відповідно, швидкий запуск змін. Дана послуга забезпечує дистриб'ютору або роздрібній мережі основні процеси згідно вимог ТОС до інфраструктури - РЦ і швидке, надійне, часте поповнення кожного SKU в кожній локації. Це дозволяє компаніям скоротити початкові інвестиції на старті Проекту впровадження і зменшити час запуску до 2 місяців, не допускати помилки, а відразу ж сконцентруватися на впровадженні рішень ТОС. Цей шлях був успішно апробований мережею «Космо», яка перші три роки Проекту використовувала потужності «Ekol Logistics».

Помітний гравець ринку цифрової техніки України мережа MOYO спільно з Apple Consulting® в 2016 році завершили побудову конкурентоспроможної бізнес-моделі, що задовольняє непередбачуваний споживчий попит і долає особливості життєвого циклу товару. Три роки компанія впевнено відточувала основні операційні процеси. Докладені зусилля того варті - валовий прибуток MOYO в 2014 році зріс на 44% у валюті, а в 2015-му - ще на 20%. У 2016 рік компанія ввійшла з революційним і ефективним каналом продажів - MOYO 24/7 з можливістю доставки товару за 45-90 хвилин. Труднощі і перемоги у впровадженні рішень ТОС в компанії - читайте в Forbes інтерв'ю генерального менеджера мережі MOYO Дмитра Басова.

Фармацевтична фабрика «Віола», що входить до складу «МедФармХолдінг», в 2016 році закінчила впровадження Ін'єкцій для забезпечення наявності, розроблених Apple Consulting®. Впровадження рекомендацій Apple Consulting®, розроблених за підсумками Управлінського аудиту в 2016 році забезпечило зростання продажів на 15% і підвищення оборотності товарного запасу на 20%. До цього відмінні результати спільної роботи були досягнуті в аптечних мережах «Аптеки Запоріжжя», і «Народна аптека», які також є частиною «МедФармХолдінг». Виступаючи перед колегами на підсумковому «Аптечному саміті - 2016», генеральний директор і акціонер Холдингу Петро Чепель зазначив, що навіть державне регулювання цін дозволяє працювати його мережі з прибутком виключно за рахунок рішень ТОС. Такі результати створили впевненість і дозволили компанії перейти на новий амбітний етап співпраці з Apple Consulting®, що стосується реалізації «пропозицій цінності» наступним ланкам ланцюга поставок в 2017 році.

Цього року наша команда на запрошення власників дистриб'юторських і роздрібних компаній реалізувала ряд проектів за межами України. Зокрема, було проведено Управлінський Аудит давнього клієнта Apple Consulting®, якого ми підтримуємо в змінах з 2012 року. В рамках Управлінського аудиту Холдингу (дистрибуція і роздрібна мережа, яка налічує понад 600 об'єктів) була перевірена коректність впровадження базових ін'єкцій ТОС, а також - капіталізація на раніше розроблених конкурентних перевагах. Результатом Управлінського Аудиту став пакет рекомендацій по тюнингу поточних операційних процесів на РЦ, регіональних складах, у власній мережі та Інтернет-продажах, а також - розроблені наступні етапи капіталізації на створених операційних уміннях. Скориговано алгоритми прийняття рішень про закупівлю товару від постачальників, які виділяють маркетингові бюджети. Запущено процес безперервних вдосконалень POOGI, який дозволяє об'єктивно і своєчасно виявляти потенційні «пробки» в потоці.

Схожі Управлінські Аудити, проте з іншими результатами і акцентами, в 2016 році нами були реалізовані в 12 компаніях виробничих, дистриб'юторських і роздрібних як в Україні, так і за кордоном. Серед них - виробники упаковки, виробники обладнання для харчової та машинобудівної промисловості, виробники меблів. Також, дистриб'ютори фармацевтичних препаратів, косметичних засобів, алкоголю і продуктів харчування; роздрібні мережі продуктів харчування, будівельних матеріалів, виномаркети, пр.

Новий вимір

Наша команда щорічно розвиває і підтримує освітні та соціальні проекти, працює над поліпшенням бізнес-клімату в цілому. 2016 рік не став винятком, - продовжили роботу з цікавою і амбітною командою проекту першого безкоштовного проекту масових on-line курсів в Україні "Prometheus". Зараз на цьому порталі у відкритому безкоштовному доступі два унікальних відео курсу з маркетингу та основам Теорії обмежень, розроблених командою Apple Consulting®: "Теорія обмежень та Процеси мислення як потужній підхід до управління бізнесом" і "Маркетинг: розробка та продаж Пропозиції цінності". У цьому році понад 30 тисяч слухачів відео-курсів Apple Consulting® познайомилися з унікальним підходом, розробленим ізраїльським фізиком Доктором Елі Голдраттом, а також з тим досвідом, який накопичений нами за 12 років впровадження ТОС.

Тісна багаторічна співпраця з лідируючою бізнес-школою в Україні - Києво-Могилянськоюї бізнес школою (kmbs) успішно триває і розвивається. У 2016 році спільно проведений вже 13-й і 14-й сезони унікального управлінського бізнес-курсу "Фарт тут ні до чого", розробленого Apple Consulting® на підставі рішень Теорії Обмежень і досвіду Apple Consulting®. Можна констатувати, що за результатами 2016 року кількість власників і топ-менеджерів 6-модульного бізнес-курсу зросла на 20% в порівнянні з попередніми роками. Кожен з шести модулів постійно оновлюється не тільки свіжими розробками рішень ТОС в світі, але і постійним новим досвідом їх впровадження від Apple Consulting®. Один з 6-ти модулів: "Рішення для рітейлу та дистрибуції" вперше був представлений в новій філії kmbs в Дніпрі.

Традиційно Apple Consulting® підтримує будь-які інтелектуальні та цінні Проекти, спрямовані на розвиток молодого покоління. Юлія Плієва, генеральний директор Apple Consulting®, регулярно викладає в Креативній Академії IWonder, що є унікальним освітнім проектом для підлітків та їхніх батьків, створеним командою kmbs. Академія є інтерактивним простором, в якому учасники "шукають свої таланти і усвідомлюють свій шлях". IWonder - це розмова про покликання і наповнення життя сенсом, середовище, де дорослі і діти вчаться комунікувати, взаємодіяти, співпрацювати і розвивати впевненість у власних силах і здібностях.

Будучи постійним членом мережі світових лідерів Фонду BMW Stiftung Herbert Quandt, що займається роботою над основними глобальними викликами в гуманітарних, економічних, екологічних питаннях, на запрошення Фонду, Юлія Плієва взяла участь в роботі 5-го Всесвітнього форуму Відповідального лідерства, організованого в честь 100-річчя BMW Group в Мюнхені, Німеччина. Понад 500 учасників з 70 країн світу - представники бізнесу, громадянського суспільства, урядів, адміністрацій та наукових кіл - були запрошені для розробки нових ідей та вирішення актуальних світових проблем: міграції, зміні клімату, кризи у відносинах членів Європейського Союзу та ЄС з іншими гравцями світу.

Нові знання в області Теорії обмежень і звичайно, найсвіжіші світові кейси впровадження наша команда привезла з Вашингтона (США), де в цьому році відбулися програма Odyssey і 14-а Всесвітня TOCICO конференція. У програмі The Odyssey Program, в якій Доктор Алан Барнард представляє нові розробки в області процесів мислення ТОС для прийняття рішень як в житті, так і в бізнесі, Юлія Плієва на запрошення Доктора Барнарда виступила одним з інструкторів.

Тематика Світовій TOCICO конференції в цьому році була сфокусована на необхідних процесах для забезпечення стійкості компаній. За чотири дні з кейсами впровадження Теорії Обмежень виступили світові гіганти Mazda Motors Corporation, Boeing Company, Alaska Airlines, Flitguard Filters, ін. Новими розробками поділилися світові ТОС-експерти: Рамі Голдратт, Ліза Шайнкоф, Джон Томпсон, Алан Барнард і багато інших.

Протягом усього року експерти Apple Consulting® консолідували і презентували унікальний досвід по виведенню зі збитків компаній в області виробництва, рітейлу, дистрибуції. Понад десяток успішних майстер-класів, конференцій, бізнес-зустрічей і форумів команда Apple Consulting® провела в партнерстві з European Business Association, Києво-Могилянською бізнес школою, Ukrainian Retail Association, Hub One, Auto.RIA, ін. Вже шостий рік поспіль Apple Consulting є членом впливового і численного об'єднання бізнесу в Україні - Європейської Бізнес Асоціації. Поділяючи цінності Асоціації, наша команда в цьому році активно ділилася з компаніями-членами ЕВА досвідом в стратегічному управлінні та рішеннях Теорії обмежень.

І навіть небо - не межа

В кінці 2016 року, саме до своєї 16-річної межі роботи на ринку консалтингових послуг, наша компанія почала співпрацю з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку. Apple Consulting® успішно підтвердила пре-кваліфікацію для реалізації консалтингових проектів у рамках Програми консультаційної підтримки малого і середнього бізнесу та внесена в пул консультантів по напрямку «Стратегія» і «Операційна ефективність».

Сьогодні наша команда продовжує допомагати компаніям в розробці сильних стратегій і впровадженні конкурентної переваги, в поліпшенні бізнес-моделей і операційних процесів виробників, дистриб'юторів і роздрібних мереж. Для розробки унікальних рішень компаніям, які не є ланками ланцюга постачання, ми використовуємо Інструменти процесів мислення ТОС і все-одно добираємося до кореневої причини проблем вашого бізнесу і розробляємо сильні рішення, які роблять вашу компанію антіхрупкою і стійкою практично до будь-яких економічних потрясінь. Наша компанія єдина, яка на професійному рівні впроваджує рішення ТОС не тільки в Україні, але і в Східній Європі, чим допомагає клієнтам досягати конкретних фінансових результатів.

Ключовою стратегічною метою в роботі на 2017 рік ми зберігаємо необхідність допомагати клієнтам переходити на новий рівень осмислення свого бізнесу, свого ринку, своєї бізнес-моделі, здійснюємо трансформацію компаній і супроводжуємо до отримання конкретних фінансових результатів, продовжуючи роботу за принципом succes fee based. Високі стандарти роботи, професійна етика і величезний практичний досвід наших консультантів - завжди були і залишаються головними принципами роботи нашої команди. Запрошуємо до амбіційної і захоплюючої співпраці у 2017 році!