0524
2870
Наші досягнення
Поділитися:

Підсумки року – 2015

#GO New Year

2015 рік - рік перетворень для України практично у всіх сферах життя, який навчив український бізнес працювати в суспільно-політичних мовах, що змінилися: переорієнтування в умовах проведення АТО і анексії Криму, подоланні падіння рівня платоспроможності населення, валютних коливань і обмежень по товарообігу з Східної сусідкою. Незважаючи на всі складнощі, перевертаючи лист минулого року, українські компанії з великим оптимізмом дивляться в майбутнє, оскільки в 2015 році закладено економіко-політичний фундамент для подальшого розвитку бізнесу.

Рік перетворень, пошуку нових рішень і ринків призвів багато компаній до розуміння необхідності змінювати внутрішні процеси і бізнес-моделі, максимально адаптуватися до умов, що змінилися. Команда Apple Consulting® в 2015 році продовжила роботу з клієнтами щодо вдосконалення бізнес-моделей, зміни операційних процесів, зниження ризиків і звичайно, збільшення прибутку. За участю команди консультантів Apple Consulting® компанії змогли отримати 457 млн. грн маржі і вивільнили 199 млн. грн власних грошей і запасів (на 31.12.2015). Впровадження принципів і рішень ТОС дозволило компаніям швидко подолати негативні фактори ринку / галузі та успішно стабілізувати свою роботу. За результатами управлінських аудитів та експрес-діагностик в 2015 року консультантами Apple Consulting® видано багато цінних рекомендацій компаніям різних галузей всіх ланок ланцюга постачання.

У 2015 році завершилися кілька великих проектів Apple Consulting®, в тому числі і у фармацевтичній галузі. Незважаючи на те, що в цій галузі не спостерігається таке значне падіння попиту, як у продажу побутової техніки, проте, істотне підвищення цін переорієнтував поведінку покупців. У минулому році у фармдістрибуторів продовжилися процеси укрупнення і переформатування ринку, в аптечних мережах ціни зросли на всі категорії товару, а ринок став ще конкурентнішим. Компанії-клієнти Apple Consulting® успішно пережили такі процеси і впевнено увійшли в 2016 рік. Зміна внутрішніх процесів і шліфування бізнес-моделі дозволили їм створити свою конкурентну перевагу, капіталізація на якому буде відбуватися наступні 3 роки.

#GO innovations

Сучасне високотехнологічне виробниче біофармацевтичне підприємство ПрАТ «Біофарма», що входить в ТОП-10 вітчизняних фармвиробників, для управління надійністю ланцюга постачання впровадило ТОС у виробництві. Це дозволило знизити запаси сировини і матеріалів і вивільнити частину коштів. Також, особлива увага була приділена управлінню запасами готової продукції для забезпечення високої доступності і наявності товару. Зараз запаси по більшості SKU готової продукції завжди наповнені до буфера, а дефектура впала до рівня 3-5%. Істотних змін зазнали операційні процеси підприємства. Детальніше про етапи змін і досягнутих результатах - читайте в інтерв'ю фінансового директора ПрАТ «Біофарма» Дмитра Макаренка.

Компанія «Суматра-ЛТД», яка налічує 30 аптек «Аптека Космо» і 101 магазин «Космо», завершила спільно з Apple Consulting® багаторічний масштабний проект перетворень і в аптеках, і в магазинах. У 2015 році валовий прибуток аптек склав понад 50 млн гривень. Впровадження рішень та рекомендацій Apple Consulting® дозволило підвищити маржинальність аптек з 16 до 22%, скоротивши кількість найменувань, що зберігаються на складі, в два рази. Організація центрального складу мережі та впровадження автоматичної системи аналізу продажів магазинів дозволили збільшити оборотність товару з 45 до 20 днів. Одним з ключових кроків на шляху до забезпечення наявності і зниження товарних запасів стало скорочення асортименту з 14 000 до 7400 SKU. Про величезну роботу, що дозволяє аптекам і магазинам «Космо» щодня забезпечувати заявлений асортимент і успіхи компанії в інтерв'ю Forbes розповів генеральний директор компанії «Суматра-ЛТД» Георгій Шейко.

Компанія ТОВ «Ремедікал», завдяки першим крокам впровадження ТОС в своїй регіональній атпечно-косметичної мережі «Ківі», отримала на існуючих об'єктах перші результати - вже вивільнено із запасів понад 15% коштів. Зараз відбуваються зміни в операційних процесах і внутрішніх політиках компанії, які повинні принести скорочення дефектури до 5% і скорочення запасів по всій мережі на 30%. Читайте перші кроки впровадження ТОС в ТОВ «Ремедікал»

З великими викликами зіткнулися компанії, що працюють в fashion галузях сегмента lux (одяг, ювелірні вироби), а також - комп'ютерної, побутової та цифрової техніки. Вони відчули істотне падіння продажів через зниження рівня доходів споживача і значного зростання цін. Спроби компенсації модними мережами цієї різниці у валютних коливаннях дуже незначні, а видача «безпроцентних» кредитів на техніку - позначається на маржі мережі.

Ювелірний Дім ZARINA також зіткнувся зі зниженням споживчого попиту і зростанням запасу торгової мережі. Впровадження рішень ТОС, яке здійснювала спільна команда топ-менеджменту і Apple Consulting®, дозволило створити успішну і унікальну модель з управління асортиментом і систему категорійного менеджменту. Пілотний проект по ротації SKU дав результат від 15 до 18% зростання продажів. Детальніше про зміни і результати ZARINA читайте

У складному сегменті роздрібної торгівлі - цифрової техніки - компанія «НРП» (мережа магазинів MOYO) завдяки спільній роботі з командою Apple Consulting® змогла вибудувати успішну бізнес-модель, що задовольняє мінливий попит споживачів. Основними особливостями цього сегмента є короткий життєвий цикл товару, який становить від 3 до 9 місяців, а також - непередбачуваність популярності тієї чи іншої моделі. Незважаючи на те, що конкуренти демпінгували весь рік, частка ринку MOYO в більшості категорій не просто не зменшилася, а й дещо зросла. Out-of-stock скоротився на 15%, а дохід з одного покупця, що зайшов, виріс більш ніж на 20%. Детально про етапи впровадження ТОС в компанії і грандіозні плани щодо подальшого вдосконалення - від генерального менеджера мережі MOYO Дмитра Басова.

#GO education

У 2015 році Apple Consulting® традиційно продовжила активну роботу в бізнес-освіті. Члени команди Apple Consulting® продовжили надавати цінний досвід і знання в формі авторського бізнес-курсу «Фарт тут ні до чого», а також - на програмах МВА в кращій бізнес-школі України - в kmbs. Також, минулий рік поклав початок успішній співпраці компанії з першим в Україні відкритим освітнім on-line порталом «Prometheus». Стартом став перший масовий on-line відео курс про основи Теорії обмежень «Введення в Теорію обмежень і Процеси мислення як потужний інструмент управління бізнесом». Другим успішним спільним проектом став абсолютно не класичний, прагматичний і інструментальний курс: «Маркетинг: розробка і продаж пропозиції цінності». Він дозволяє отримати знання в області маркетингу і продажів під абсолютно новим кутом зору - з точки зору рекомендацій ТОС і досвіду Apple Сonsulting®. Автор і розробник курсів - Юлія Плієва, генеральний директор Apple Consulting®. Обидва курси безкоштовно доступні для слухачів на порталі «Prometheus».

Протягом усього року експерти Apple Consulting® консолідували і презентували унікальний досвід по виведенню зі збитків компаній в області виробництва, рітейлу, дистрибуції. Понад десяток успішних майстер-класів, конференцій, бізнес-зустрічей і форумів команда Apple Consulting® провела в партнерстві з Ekonomika Communication Hub, ЕВА, Асоціацією закупівельників України, Асоціацією меблевиків України, Modern Expo, Nobles Fortune, Українським Центром Медіації, MY TRADE GROUP, Фабрикою можливостей.

У 2015 році продовжилося тісне багаторічне співробітництво з лідируючою бізнес-школою в Україні - Києво-Могилянською Бізнес Школою. Дванадцятий сезон бізнес-курсу «Фарт тут ні до чого» розширено двома новими модулями: Розробка і продаж Пропозиції Цінності (ТОС для маркетингу і продажів), а також - Управління проектами по ТОС. Крім того, вперше за всю історію бізнес-курсу рішення для дистриб'юторів винесені в окремий самодостатній модуль і посилений стратегіями довгострокового процвітання дистриб'юторських компаній. В рамках завершуючого курс модулю з управління проектами для учасників було проведено on-line включення з Ізраїлю експерта по Теорії обмежень зі світовим визнанням - пана Елі Шрагенхайма. Також в рамках kmbs IDEA days Партнери Apple Consulting® Юлія Плієва і Андрій Колотов представили унікальні майстер-класи з управлінських помилок, управління проектами та подолання обмежень в грошових коштах.

#GO future

У 2015 році Apple Сonsulting® відсвяткувала своє 15-річчя. Сьогодні команда компанії є єдиною консалтинговою компанією, що працює на ринках України і в сусідніх країнах на принципах success fee based, а також - активно просуває і впроваджує в клієнтських компаніях рішення Теорії Обмежень (ТОС). Досвід Apple Сonsulting® в області практичного застосування ТОС, а також - просування даної прогресивної технології управління компаніями, унікальний.

У майбутньому році Apple Сonsulting® також ставить своєю головною метою нести абсолютно конкретні фінансові результати для клієнтів і відповідальність за власні рекомендації шляхом прив'язки більшої частини свого гонорару до досягнутого фінансового результату компанії-клієнта. Прихильність до чітких корпоративних стандартів і професійної етики, а також постійний процес вдосконалення - завжди були і залишаються головними принципами роботи команди.