0524
2870
Наші досягнення
Поділитися:

Підсумки року – 2014

Рік найскладніших викликів для української економіки і бізнесу, непередбачуваних подій, а також перевірки на міцність для багатьох лідерів - таким був 2014 рік. Багато компаній втратили ринки збуту частково або повністю, закрили частину філій або магазинів, і в той же час, деякі з них отримали можливість кардинально переглянути свої стратегії, завоювати нові ніші, краще зрозуміти своїх споживачів і адаптувати власні пропозиції згідно з новими високими запитами ринку.

Тому команда компанії Apple Consulting® зайняла активну позицію в підтримці українських підприємств: організувала ряд відкритих подій з цінними рекомендаціями відповідно до викликів часу, як і раніше допомагала своїм клієнтам в удосконаленні бізнес-моделей і зниженні чутливості до зовнішніх негативних факторів, ініціювала приїзд бізнес-гуру Елі Шрагенхайма зі спеціально розробленим для України майстер-класом по прийняттю стратегічних рішень в умовах невизначеності та ін. Спільно з освітнім порталом Innovations запустила цикл success-story бізнесменів, які стали прикладом для інших гравців ринку. Всі наші заходи були націлені на надання для бізнес-аудиторії конкретних рекомендацій і порад, здатних допомогти їм не тільки «вижити», а й досягти успіху в найскладніших зовнішніх умовах, тому що ми переконані: «Будь-яка ситуація / організація може бути поліпшена!». Багато з них були опубліковані в провідних ділових ЗМІ (докладніше - http://applecons.com.ua/info/materials/1).

Ми робили свій внесок у боротьбу України за економічну і політичну незалежність і майбутнє процвітання нашої країни і продовжуємо це робити надалі. Детальніше про головні події та здобутки нашої команди в 2014 році, читайте далі.

Клієнти: спільні успіхи

Головним досягненням нашої роботи в 2014 році вважаємо не тільки зростання фінансових показників ряду наших клієнтів (статусом на 31 грудня 2014 року за безпосередньої участі консультантів компанії Apple Consulting® українські компанії отримали 455 млн грн додаткової маржі і вивільнили 139 млн грн власних грошей із запасів), але і наш внесок у їх стабільну впевнену у власній стратегії роботу. Адже в умовах сильного «шторму» і повної невизначеності навіть найсильніші і найбільш професійні лідери можуть допустити критичні помилки, здатні зруйнувати компанію. Спокій і впевненість додає чіткий план дій, який ми впродовж року розробили з кожним з наших клієнтів і допомогли їм вистояти в непростих умовах. Більше того, тепер уже впевнено можна заявити - компанії, які реалізували ряд ін'єкцій ТОС, а також - керуються парадигмою ТОС у прийнятті рішень, набагато більш стійкі до негативних зовнішніх чинників.

Співробітництво з Групою компаній «МедФармХолдінг» (Запоріжжя): консультанти компанії Apple Consulting © були залучені для роботи з Фармацевтичної Фабрикою «Віола», а також - до мережі аптек холдингу - «Аптеки Запоріжжя». Нами була розроблена нова бізнес-модель, а також пакет бізнес-процесів, впровадження яких дозволило підприємству збільшити продажі на 20% і істотно підвищити оборотність товарного запасу на всіх ланках ланцюга поставок. Детальніше про хід реалізації проекту.

У відповідь на поточні виклики в економічній ситуації в Україні група компаній Corum Group в якості експерта запросила партнера та керівника ТОС-практики Apple Consulting® Андрія Колотова провести майстер-клас у рамках циклу Антикризових круглих столів Групи, на якому керівники підрозділів компанії обговорювали антикризові рішення в галузі підвищення ефективності виробництв холдингу. Детальніше про хід реалізації проекту.

Співпраця з національною торгівельною мережею «КОСМО» (94 магазини в 26 містах України, 15 тис SKU) з Apple, Consulting® стала логічним продовженням нашого проекту зі створення конкурентної переваги для аптечної мережі «КОСМО», який не тільки приніс суттєві фінансові результати, а й зміцнив ринкові позиції. У магазинах «КОСМО» наша команда сфокусувалася на побудові фундаментальних процесів в ланцюзі постачань на базі рішень ТОС, оскільки саме ця функція є «хребтом» будь-якої роздрібної мережі і ключовим бізнес-процесом. За короткий термін нам вдалося налагодити високу надійність поставок товару в магазини мережі з РЦ і підвищити оборотність товарного запасу у всій системі. За рахунок прискорення потоку ключовий фінансовий показник ROI був збільшений до рівня 0,66 в квартал (66 копійок на 1 гривню, вкладену в запаси). Детальніше про проект

Співпраця Ювелірного Дому «Zarina» і Apple Consulting® стартувала з розробки стратегії мережі, в основі якої знаходиться розумна система категорійного менеджменту і нові алгоритми управління асортиментом. За півроку нам вдалося реалізувати такі зміни: створено центральний склад і відповідні бізнес-процеси; розроблені механізми визначення структури асортименту за швидкістю продажів, запущені процеси ротації асортименту; успішно проведений експеримент з викладкою. Детальніше про проект.

У форматі внутрішнього тренінгу також пройшло навчання менеджерів страхової компанії «Allianz Україна». Генеральний директор компанії Apple Consulting®, Юлія Плієва провела одноденний корпоративний тренінг на тему «Рішення щоденних управлінських дилем: методологія інструментів Процесів мислення» для ключових співробітників компанії. Його результатом стала колективна робота над вирішенням кореневого конфлікту в компанії і розробка нової схеми мотивації персоналу. Детальніше про проект.

Партнерські проекти

Не менш активно в 2014 році команда компанії Apple Consulting® брала участь у партнерських проектах, а також ініціювала ряд власних проектів у сфері бізнес-освіти. Наші експерти консолідували і презентували оперативні заходи по виведенню із збитків компаній в області виробництва, рітейлу, дистрибуції. Ми активно ділилися знаннями, практичними кейсами, а також міжнародним досвідом.

Так, наприклад, Apple Consulting виступив партнером Форуму для лідерів роздрібної індустрії - Forbes УСПІХ в рітейлі, а також представив власний кейс ТОС-рішення в ювелірному рітейлі. Детальніше за посиланням.

Ми стали партнерами спеціалізованої конференції "Аптечний рітейл: пошук джерел зростання", організованого ресурсом Retail Community, де виступили з кейсом мережі аптек «КОСМО». Детальніше за посиланням.

В кінці року підтримали ще одну подію - конференцію Forbes «Бізнес, який змінює Україну». Детальніше про подію.

У партнерстві з Європейською Бізнес Асоціацією (провідною організацією міжнародного бізнесу в Україні, яка об'єднує 915 європейських, українських та міжнародних компаній) ми провели серію освітніх і консультаційних заходів, присвячених конкретним бізнес-інструментам з розробки стратегії та вирішення складних управлінських дилем. Детальніше за посиланням.

Учасників 10-го ювілейного сезону бізнес-курсу «Фарт тут ні до чого» у другому півріччі 2014 очікували 5 важливих модулів, розроблених з урахуванням «зворотного зв'язку» від учасників попередніх сезонів бізнес-курсу, а також кілька сюрпризів. Новим продуктом в рамках класичного бізнес-курсу став АнтиШОК - серія відкритих майстер-класів, що дає набір швидких дій з пом'якшення негативних факторів та забезпечення «стресостійкості» компаній. Майстер-клас являє собою 4 години інтенсивної роботи над кореневими проблемами виробництва, рітейлу або дистрибутора. Даний майстер-клас відвідало більше 50 чоловік. Докладніше.

Крім цього, програму курсу «Фарт тут ні до чого» для виробничих компаній доповнив бізнес- симулятор MICSS. Він максимально наближений до реальності виробничого середовища і дозволяє крім підзамовного процесу, відтворити всі тонкощі виробництва для забезпечення наявності. Детальніше за посиланням.

І все ж, ключовою відкритою подією року став майстер-клас Доктора Елі Шрагенхайма «Стратегічні рішення в умовах невизначеності». Його виступ зібрав 115 власників і топ-менеджерів: представників українських компаній, а також підприємців з Молдови та Білорусі. Елі Шрагенхайм познайомив учасників свого майстер-класу з набором управлінських інструментів, що дозволяють будь-якій організації розробити ефективну стратегію і чіткі тактичні кроки щодо її реалізації в умовах невизначеності, яка в даний момент не тільки значно проявилася в Україні, однак і є стійкою характеристикою глобального бізнесу. Крім цього, були озвучені зовсім нові авторські розробки Елі в галузі аналізу ризиків і нейтралізації загроз, що насуваються, для бізнесу, створення вирішальної конкурентної переваги в компанії і умінні витягати корисний досвід з зроблених помилок. Детальніше за посиланням.

У 2015 році з ініціативи компанії Apple Consulting © планується приїзд інших світових експертів ТОС з авторськими майстер-класами: Доктора Алана Барнарда, кандидата медичних наук, СЕО в Голдрата Research Labs, Члена Ради Директорів TOCICO, Голови Правління The Odyssey Institute (Південна Африка) і Ефрат Голдрат, дочки Др. Елі Голдрата, психолога, співавтора книги Доктора Елі Голдрата «Choice» (Ізраїль).

Внутрішні досягнення


У 2014 році команда компанії Apple Consulting® святкувала своє 14-річчя. До цієї події ми підготували інфографіку, яка відображає ключові досягнення нашої команди за останні роки. Ознайомитися з нею можна за посиланням - http://applecons.com.ua/news/2014-09-10-1.htm
Дякуємо за те, що Ви з нами:) Завжди Ваша, команда Apple Consulting®!