0524
2870
Наші досягнення
Поділитися:

Підсумки року – 2012

Цей рік для Apple Consulting® пройшов під гаслом «розширюючи горизонти»: розробка та впровадження рішень для нових бізнес-напрямків, створення нового формату бізнес-комунікацій, розширення географії проектів – все це... і набагато більше ми підготували в даному огляді «Досягнень Apple Consulting® в 2012 році».

Клієнти: спільні успіхи

Ще на початку року наша команда зіткнулася з непростим викликом – розробити ефективне управлінське рішення для компанії, представника fashion-бізнесу, де до теперішнього моменту готового "рецепту" не існувало. Безумовно, кожен проект вимагає індивідуального підходу і пошуку унікальних рішень, проте в даному випадку був зроблений зовсім інший, інноваційний крок. Йдеться про українську компанію «Кон-Стар» – виробника широкого асортименту сумок (ТМ «BAGLAND», ТМ «Meshok»), де команда топ-менеджерів вирішила кинути виклик, ні більше, ні менше, практично монополісту національного ринку – дешевій китайській продукції. А разом з тим, ще й змінити правила гри на ринку, зокрема – у взаєминах компанії з дистриб'юторами. Запустивши зміни зсередини – глибокий аналіз і подальшу зміну низки внутрішніх політик в компанії – команді вдалося не тільки збільшити продажі компанії (зростання склало 38% за 2012 рік у порівнянні з 2011 роком без інвестицій за підсумками тільки першого періоду впровадження), але й істотно поліпшити показники надійності серед дистриб'юторів і споживачів. Не дивно, адже у високий піковий осінній сезон, коли попит на продукцію вкотре перевищив консервативні запаси магазинів, компанія «Кон-Стар» продемонструвала швидке реагування на зміну попиту і високу наявність затребуваної продукції. Цей проект був відзначений на конкурсі інноваційних рішень у бізнесі UPposition в номінації "Інновації в бізнес-процесах", який був організований авторитетним діловим виданням "Инвестгазета".

Розширилася також географія проектів Apple Consulting® – вперше було реалізовано партнерство зі впровадження ТОС-рішень спільно з російською компанією – Партнерство Шаврин і Годовалов. Це оптова фарм. компанія на сьогоднішній день здійснює відвантаження в 18 регіонів Росії і щодня обслуговує більше 5000 клієнтів, а їх власна роздрібна мережа перевищує 100 аптек. Компанія деякий час самостійно і досить успішно використовувала методи і підходи ТОС, а наше партнерство допомогло їм ще більш посилити рішення в галузі управління ланцюгом поставок, зробивши їх пропозицію на висококонкуретном ринку Росії ще привабливішою для клієнтів.

На хвилі інновацій та експериментів у Apple Consulting® своє народження отримав і новий формат бізнес-комунікацій – «Бізнес-ринг». Цей відкритий формат ділових дебатів включає в себе обговорення реального хронічного конфлікту між зв'язаними сторонами і, неодмінно, пошук його рішення. Його експертами виступили представники протиборчих сторін, але при цьому, пов'язані необхідністю постійно працювати разом. Всього в 2012 році відбулося 3 тематичних бізнес-рингу, кожен з яких був присвячений певному конфлікту з розряду «реалії ділового світу».

Перший бізнес-ринг «Рітейл VS Постачальник: Проти кого дружимо»об'єднав на одному майданчику рітейлерів + дистриб'юторів + виробників продукції. Їх кореневий конфлікт здавався для багатьох нерозв'язним – постійна боротьба за ціну, умови оплати та маркетингові платежі. Безперервні взаємні звинувачення і «перетягування канату» поглинають всі зусилля гравців ринку, залишаючи без уваги той факт, що насправді обидві сторони мають спільну мету і вже тільки заради цього їм варто прислухатися один до одного. Безпрограшні рішення для всіх учасників ланцюга поставок без єдиного компромісу було вироблено в результаті 3-и годинної дискусії (подробиці дивіться ТУТ).

Другий бізнес-ринг під назвою «Виробництво під замовлення: Терміни VS Ціна» був присвячений конфлікту між виробничими компаніями і замовниками їхньої продукції. Експерти ринку намагалися розібратися, чи існує рішення ситуації, коли, незважаючи на важливість своєчасності виготовлення замовлень, клієнти як і раніше вибирають постачальника відповідно з тендером на надання найменшої ціни, а також – чому, виробники хронічно не виконують обіцянки за термінами виконання замовлень. Чи зуміли учасники бізнес-рингу знайти кореневу причину такої ситуації – ви можете прочитати ТУТ.

Третій бізнес-ринг був покликаний розвіяти міфи та ілюзії навколо впровадження в компанії нових технологій – «Конфлікт ERP: Результати VS Очікування». Широко відомо, ERP – істотна інвестиція для бізнесу, як фінансова, так і часова. Всі компанії також чудово розуміють, для того щоб виграти конкурентну боротьбу, необхідно автоматизувати бізнес-процеси і забезпечити швидкий доступ до інформації. Однак, з якоїсь причини через 1-2 роки очікуваного зростання прибутку бізнесу та ринкової вартості у зв'язку з впровадженням ERP так і не відбувається. І все ж, ERP – це всього лише "дорога іграшка", більшість із функцій якої компанія так і не застосовує, або результативність ERP може бути підвищена – обговорювали експерти ERP-ринку і бізнеси, що впровадили ERP і діставши різний досвід, на бізнес-рингу (подробиці ТУТ).

За підсумками 3-х подій, ми отримали підтвердження актуальності даного формату бізнес-комунікацій: реакція аудиторії була живою, ми стали учасниками і свідками непередбачуваних гарячих і навіть провокаційних дискусій і «розкрили» масу кейсів «з полів». Тому в 2013 році нас очікує цикл бізнес-рингів з ще більш гострими темами і яскравими обговореннями – стежте за анонсом наших подій ТУТ.

Партнерські проекти

Одним із пріоритетів Apple Consulting® традиційно є участь у партнерських проектах у сфері бізнес-освіти. Ми з задоволенням ділимося нашими знаннями, практичними кейсами і виступаємо як бізнес-експерти на різних конференціях та ін. подіях компаній-партнерів.

Підведення підсумків почнемо з добре відомого бізнес-курсу, що постійно розвивається – «Фарт тут ні до чого», який ми традиційно проводимо з освітнім партнером Києво-Могилянською Бізнес Школою (KMBS). Навесні цього року на спеціалізованому модулі для виробничих компаній вперше були використані бізнес-симулятор «The Job Shop Game» і бізнес-гра «Барабан-Буфер-Канат». За допомогою ігрових форматів учасники бізнес-курсу змогли наочно побачити небажані наслідки, що виникають внаслідок застосування поточних політик управління виробництвом, а також – оцінити результати від зміни методів запуску замовлень у виробництво і застосування системи ТОС – Барабан-Буфер-Канат. Ця практика в навчальних подіях буде застосовуватися і в 2013 році, календар всіх модулів курсу «Фарт тут ні до чого» дивіться ТУТ.

У лютому гендиректор Apple Consulting®, Юлія Плієва стала учасницею шостого семінару «Відповідальне лідерство», проведеного Фондом Віктора Пінчука методології Американського Інституту Аспен. Даний проект покликаний створювати в Україні ціннісно-орієнтований тип лідерства. Протягом 6 років в ньому взяло участь більше 120 лідерів бізнесу, політики, журналістики, соціальної сфери та культури України.

У червні команда Apple Consulting® відвідала 10-у Міжнародну TOCICO Конференцію в Чикаго, яка була присвячена останнім розробкам бізнес-гуру Елі Голдрата і носила назву "Стоячи на плечах Гігантів". Наші колеги поряд з кращими практиками ТОС з усього світу отримали доступ до найсвіжіших кейсів, знань і розробок у галузі ТОС. Програма 4-и денної конференції включала в себе 45 практичних презентацій, 7 гарячих панельних дискусій, 3 паралельних тематичних потоки. А ключовими темами події стали наступні: обмеження уваги менеджменту як основне обмеження компаній в поточних ринкових умовах, трансформація Дерева Стратегії та Тактики, новий рівень «пропозиції мафії» для мережевого роздробу та ін. З програмою 11-й Міжнародній TOCICO Конференції, яка пройде в червні 2013 року в Німеччині, можна ознайомитися ТУТ.

У самий розпал літа ми також поєднали відпочинок і навчання – стали учасниками унікальної програми "Одіссея", що цього разу проводиться в Ізраїлі, розробленої доктором Елі Голдратом. Ця соціальна програма присвячена використанню процесів мислення для особистого життя і покликана допомогти людям, охочим досягати високих цілей, відповісти на хвилюючі їх питання. Лідером і модератором програми виступив Доктор Алан Барнард, визнаний у світі експерт в області ТОС і Інструментів Процесів Мислення, генеральний директор компанії Goldratt Lab's, член Ради Директорів TOCICO. Цього року програма «Одіссея» пройде в Бразилії, деталі – за ПОСИЛАННЯМ.

Під кінець року Юлія Плієва взяла участь у якості члена журі у конференції "Майстерня підприємництва", організованої компанією «Емвей Україна» (AMWAY) та за підтримки Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП). Для учасниць конференції – жінок, які відкривають свій бізнес, роблять перші кроки на шляху до фінансової незалежності і успішного підприємництва. Юлія також провела майстер-клас "Розумова йога – як натренувати свій мозок і навчитися приймати ефективні бізнес-рішення".

Внутрішні досягнення

У 2012 році команда Apple Consulting® святкувала 12-річчя. За такий період роботи накопичено значний неоціненний досвід і остаточно сформоване розуміння того, чим саме ми можемо бути корисні нашим клієнтам і як повинен виглядати результат нашої роботи. Наше консалтингове сприяння клієнтам має приносити їм додаткову маржу і, відповідно, збільшення чистого прибутку. Також, наші рішення повинні дозволити клієнтам більш ефективно використовувати робочий капітал, що виражається або в збільшенні оборотності товарного запасу, або в збільшенні ROI. Виходячи з цих міркувань, ми вирішили підрахувати, які вигоди за останні 3 роки нами були принесені нашим клієнтам. Ця ідея була втілена у вигляді онлайн-лічильника, що відображає 2 ключових для кожного бізнесу показника: сукупна додаткова маржа і кошти, вивільнені з запасів. Відтепер щомісяця в онлайн-режимі ви зможете спостерігати за реальним зростанням українських бізнесів в розрізі тих проектів і тих компаній, над підвищенням ефективності яких працює сьогодні і буде працювати завтра наша команда.

Спасибі за те, що Ви з нами!
Завжди Ваша, команда Apple Consulting®