0524
2870
Наші досягнення
Поділитися:

Підсумки року – 2011

Будемо чесними, 2011 рік не можна назвати легким для українських бізнесів, та й для країни в цілому. «Рік непопулярних економічних реформ, озлоблення податкових перевірок та політичних баталій» – так охрестили його в ЗМІ. Все це в черговий раз підняло «українське питання» в центр уваги європейської бізнес-спільноти. З іншого боку споживач ще більше посилив вимоги до якості продукції, наявності асортименту на полицях і сервісу. На цьому тлі значно активізувалося прагнення компаній зміцнити свої ринкові позиції за рахунок більш сильної конкурентної переваги, заснованій на чіткій сфокусованій стратегії. У цьому наші прагнення з бізнесами збігаються, тому 2011 для Apple Consulting ® і наших партнерів був наповнений вирішенням складних завдань, захоплюючими експериментами на нових ринках і сміливим втіленням проривних стратегій.

Клієнти: спільні досягнення

Надпланове зростання прибутку (EBITDA виросла у декілька разів) та суттєве зменшення дефектури – такі результати проекту Apple Consulting ® з найбільшим фармацевтичним об'єднанням на півдні України, ВАТ «Фармація» (176 аптечних пунктів, 15% регіонального ринку). Головним елементом стратегії стала наявність товару в аптеках – близька до 100%, і висока оборотність товарних запасів. Зростання ринку споживання фармацевтичної продукції в 2011 році в Україні склало 18%, ВАТ «Фармація» продемонструвала зростання продажів на 30%. Ці результати не були метою, а скоріше підтвердженням правильності обраної стратегії, яка полягає у забезпеченні високого рівня сервісу і наявності необхідного товару для споживачів.

Стратегію лідерства надійності за допомогою Apple Consulting® в 2011 році зміг втілити один з найбільших гравців машинобудівного ринку – Група підприємств «Дніпротехсервіс». Проекти були реалізовані на двох підприємствах холдингу – ПрАТ «Славтяжмаш» та ПрАТ «Дніпроважмаш». Результатом цього проекту стало п'ятикратне зростання кількості замовлень, виконаних у строк, і відповідно, істотне зростання DDP (due date performance). Поряд з комплексом перетворень, таким результатам передувала й зміна консервативних парадигм промислових підприємств – гонка за обсягом реалізованої продукції та відрядна система оплати праці. Це стало свого роду викликом для підприємств, проте, результат очевидний.

Не менш показовими в 2011 році стали проміжні підсумки проекту Apple Consulting® з Корпорацією «Агро-Союз», що займається впровадженням передових технологій у сільському господарстві (77 філій по всій Україні, 800 постачальників, власний сучасний логістичний центр). Разом нам вдалося виробити рішення, яке дозволило істотно поліпшити показник оборотністі на філіях (з 1,5 місяця до 20 днів), скоротити нульові позиції товару, а також на 13% зменшити товарні запаси і на 49% дебіторську заборгованість.

Продовження співпраці Apple Consulting® з молочною компанією «Галичина» дозволило їй посилити конкурентну перевагу, закріпивши за компанією стабільно високі ринкові позиції. Нам спільно вдалося запустити найбільш амбітну ініціативу 2011 року – змінити систему роботи національного виробника з різними каналами продажів, сфокусувавши увагу бізнесу на збільшення маржі з 1 кв. м торгової площі виділених клієнтів. Ряд пілотних проектів з відомими регіональними мережами вже продемонстрували збільшення продажів на 20% і скорочення повернень в 2 рази.

Ще однією гучною подією 2011 року стало відкриття найбільшого оптового ринку «Столичний» (Київ), бізнес-система якого повністю повторює принципи роботи аграрно-маркетингового центру «Шувар» (Львів, входить в 10 найбільших оптових ринків Європи), які були створені у спільній роботі з Apple Consulting®.

Також у 2011 році стартував ряд проектів з великими гравцями в ланцюзі поставок (виробники, дистриб'ютори, рітейл). Детальніше про них можна дізнатися з рубрики Події за 2012 рік.

Знаковою діловою подією року став масштабний захід в галузі управління бізнесом – III Європейська TOCICO конференція «Х-файли» (10-13 листопада, InterContinental Kyiv), ініціатором, ідеологом і організатором якої виступає Apple Consulting ®. Конференція отримала величезну підтримку міжнародної сертифікаційної організації TOCICO і стала яскравим бізнес-івентом 2011 року. Учасники з США, Бразилії, Німеччини, Ізраїлю, Чехії, Литви, Молдови, Італії, Росії та України прослухали насичену 3-и денну програму і 4 майстер-класи від визнаних міжнародним співтовариством майстрів ТОС. Конференція відкрила колосальну кількість інсайтів, що відображають величезну «спадщину» Д-ра Еліяху Голдрата в області управління бізнесом. Подія отримала широке висвітлення в ЗМІ: рекламна та PR-кампанія тривала 3 місяці, більше 70 виходів в друкованих та Інтернет-ЗМІ, анонси на радіо, тощо.

Партнерські проекти

Apple Consulting® завжди відкрита для спільних проектів у сфері бізнес-освіти та тренінгів. У 2011 році відбувся ряд цікавих подій в цій області, але найбільше ми пишаємося запуском оновленого формату бізнес-курсу «Фарт тут ні до чого», який традиційно проводимо з освітнім партнером – Києво-Могилянською Бізнес Школою. Андрій Колотов і Юлія Плієва в цілому провели 7 модулів, які відвідало більше 60 керівників і топ-менеджерів компаній, серед яких: «Епіцентр», «Фармастор», Cisco, Denis` School,« Даск-Центр »та багато інших. Крім того, в 2011 році спільно з KMBS Apple Consulting ® провів ряд відкритих подій, присвячених знайомству з ключовими інструментами Теорії обмежень: День відкритих дверей, Круглий стіл «Процеси Мислення, як інструмент логічного аналізу стратегії компанії».

На початку року консультанти Apple Consulting® взяли участь у бізнес-сніданку «Знайомство з ТОС», організованого компанією Baltic Training Group. Андрій Колотов, керівник практики ТОС провів 2 успішних тренінги для операторів ринку полімерної продукції, ключових національних і регіональних гравців фармрітейлу, а також модуль «Операційний менеджмент на основі ТОС» для найбільшої енергетичної компанії України – «Донбаської паливно-енергетичної компанії» (ДПЕК). Юлія Плієва, генеральний директор Apple Consulting ® провела майстер-клас з ТОС для операторів ринку поліграфії в рамках зустрічі Газетного клубу і цикл майстер-класів для студентів найбільших економічних ВНЗ Києва.

У 2011 році Apple Consulting® стала членом ЕВА, провідною організацією міжнародного бізнесу в Україні, яка об'єднує більше 750 європейських, українських та міжнародних компаній. Наша команда брала активну участь у діяльності цієї організації.

Внутрішні досягнення

Команда Apple Consulting® – це головна цінність і ключовий актив, без якого існування компанії було б неможливим. У 2011 році нашу команду підсилив прихід ще двох співробітників: бізнес-аналітика і PR-консультанта. Беручи участь у реалізації проектів, кожен з членів команди цього року розвивав свої професійні навички, набував безцінний досвід. Ми стали ще сильнішими, впевненішими у своїх силах і готові приносити Вам ще більшу цінність у вигляді зростання прибутку, посилення конкурентних позицій, завоювання нових бізнес-висот!