0524
2870
Наші досягнення
Поділитися:

Підсумки року – 2010

Клієнти: спільні досягнення

2010 рік для нашої компанії пройшов під знаком значущих подій. У січні команда Apple Consulting® допомогла удосконалювати корпоративні стандарти обліку і звітності лідеру українського ринку легкої промисловості – TK Group (група компаній, що спеціалізується на виробництві текстилю та готових виробів, постачанні тканин, швейної фурнітури та обладнання). Основне завдання проекту полягало в приведенні поточної облікової системи в різних бізнесах холдингу до нових корпоративних стандартів, а головною її особливістю став критерій «масштабованості рішення» – можливості швидкого перенесення нових стандартів та облікової системи на будь-який інший бізнес Групи.

Відповідь на питання «Як заробляти більше, не розширюючи торгові площі?» за допомогою Інструментів Процесів Мислення разом з Apple Consulting ® знайшов один з найбільших оптових ринків Європи – Регіональний Аграрний Центр «Шувар» (Львів). Рішення спричинило зміну цілої бізнес-моделі – замість «здачі в оренду торгової площі» ринок запропонував клієнтам "можливість заробляти більше». Це вимагало від РАЦ зміни операційних процесів і забезпечити високий приплив покупців, їх безперешкодне і комфортне, а головне – швидке перебування на ринку. Всі ці дії прискорили оборотність товару, представленого продавцями на ринку, що зробило в їхніх очах ринок ще більш привабливим. Згодом саме ця бізнес-модель була покладена в основу стратегії найбільшого оптового ринку «Столичний» (Київ), відкритого в липні 2011 року.

Проект з впровадження категорійного менеджменту команда Apple Consulting® реалізувала з компанією «МТІ», найбільшої мережі взуттєвих магазинів (мультибрендових «ІНТЕРТОП», «КІДДІТОП», «ПЛАТО» і монобрендових ECCO, GEOX, Timberland та ін.) Впровадження системи категорійного менеджменту спричинило внесення змін до таких процесів компанії, як планування та управління закупівлями, мерчандайзинг, управління продажами, управління маркетингом. Фактично, була створена нова бізнес-модель і організаційна структура бізнесу взуття та одягу, а також змінені політики роботи обслуговуючого персоналу у взуттєвих магазинах. В якості першого досягнення Проекту компанією «МТІ» були відзначені значний приріст продажів і збільшення оборотності товарного запасу вже в першому взуттєвому сезоні.

Знаковий і стратегічний крок назустріч партнерам у цьому році зробила національна молочна компанія «Галичина», партнерство з якою Apple Consulting ® продовжує з 2009 року. Організована нами перша корпоративна зустріч менеджменту молочної компанії зі своїми ключовими клієнтами – національними та регіональними роздрібними мережами – показала готовність компанії «Галичина» до подальшого впровадження підходів ТОС. На зустрічі обговорювалася можливість обопільних покращень, які стануть можливими після зміни алгоритму роботи всього ланцюга поставок (закупівля сировини – виробництво – дистрибуція – ритейл). Компанія «Галичина» заявила, що готова взяти на себе відповідальність за збільшення маржі з квадратного метра поличного простору в магазинах по своїй продукції в обмін на зміну системи поповнення запасів торгової точки. В рамках зустрічі консультанти Apple Consultung ® провели тренінг з управління роздрібними мережами для кращого розуміння учасниками зустрічі основ пропонованих рішень. У результаті цієї зустрічі було запущено кілька пілотних проектів компанії «Галичина». Зростання продажів по пілотним магазинам склав 20%. Рівень повернень скоротився з 8 до 2%.

Ще один великий корпоративний проект відбувся спільно з командою компанії Cisco. Тренінг з Процесів Мисленния консультанти Apple Consulting ® провели спільно з Джоном Томпсоном (Global Focus Llc, США). Курс для співробітників департаменту по роботі з корпоративними клієнтами був направлений на отримання ними більш глибокого розуміння потреб замовника.

Партнерські проекти

Apple Consulting® завжди відкрита для партнерських проектів у сфері бізнес-освіти і 2010 рік не став для нас винятком. Андрій Колотов, партнер і керівник ТОС-практики Apple, Cpnsulting ® став одним з бізнес-консультантів та викладачів тренінгу «Категорійний менеджмент для фармрозниці», організованого компанією «Фарм Асістанс» для представників українських фармацевтичних роздрібних мереж.

Apple Consulting® стала партнером першої в СНД конференції «Інновації: від ідей до впровадження», організованої компанією IdeasFirst. Також, наші консультанти – Олександр Соколенко та Сергій Бублик презентували авторську доповідь «Інновації без інвестицій і ризиків» та майстер-клас «Процеси Мислення як метод розробки проривних рішень у бізнесі». Методи створення інновацій обговорювали близько 100 топ-менеджерів і власників українських компаній.

Внутрішні досягнення

Безумовно, найбільш яскравим досягненням для всієї команди Apple Consulting ® стала II Європейська TOCICO конференція «Випробування кризою». Пишаємося тим фактом, що нам вдалося перетворити цю бізнес-подію в значну платформу з обміну досвідом та методами підвищення прибутковості і ліквідності компаній. Більше 150 учасників з України, Росії, Молдови, Італії та ін. країн обговорювали кращі кейси впровадження ТОС, використання Процесів Мислення і нові розробки в області виробництва, рітейлу, продажів і дистрибуції. У 2010 році було отримано в 1,5 рази більше заявок на участь у конференції, ніж у 2008 році. Чи не менше ми пишаємося тим складом експертів – доповідачів, який нам вдалося залучити. Він був дійсно зоряним: Рамі Голдрат (Ізраїль), генеральний директор Goldratt Consulting, Доктор Джеймс Хольт (США) член ради директорів TOCICO, Одед Коуен (Ізраїль), міжнародний директор Goldratt Schools, Деніел Волш (США), голова правління TOCICO, Амір Шрагенхаем (Ізраїль), керуючий партнер Inherent Simplicity, Патрік Хоффсміт (Голландія), власник Blue Jonah BV і багато інших. Планка піднята – будемо намагатися дивувати і надихати Вас і далі.