0524
2870
Наші досягнення
Поділитися:

Підсумки року – 2009

2009 – рік проривних стратегічних рішень для Apple Consulting®

Клієнти: спільні досягнення

У 2009 році команда Apple Consulting® була задіяна у вирішенні найважливіших завдань для ряду найбільших підприємств, лідерів ринку. В кожному проекті ми ставили для себе і клієнтської команди амбітні цілі і, що важливо, досягали їх!

Посилити конкурентну перевагу – завдання, яке ми вирішували з командою ВАТ «Концерн Хлібпром». В основі нової стратегії був закладений найважливіший аспект хлібної галузі – наявність повного асортименту завжди свіжого продукту на полицях магазинів. Амбітні плани команди були досягнуті: впровадження підходів ТОС в пілотному проекті на одному з підрозділів Концерну – «Вінниця хліб», призвело до прискорення потоку по експедиції, скорочення часу завантаження машин в 3 рази і зростанню продажів на 11%. Це рішення було маштабовано на решту бізнесів Концерну.

Глибинний аналіз ринку і діагностика внутрішніх проблем в компанії наша команда здійснила для ПП «Маріо» (виробник сушилок для рушників в Україні). Результатом процесу «4х4» стала розробка стратегії нарощування долі компанії на ринку за рахунок оптимізації та формалізації бізнес-процесів (у виробництві, дистрибуції, логістики, продажах і маркетингу). Реалізація даної стратегії дозволила компанії здійснити серйозний прорив на ринку України, а також – відкрити нові перспективи співпраці з іноземними партнерами.

Рішення ТОС в галузі управління замовленнями на виробництві були протестовані в рамках тренінгу-симуляції для підприємства «Зоря» – «Машпроект». У тренінгу брали участь топ-менеджери підприємства. Головною темою навчальної програми стала система управління пріоритетами через впровадження класифікації терміновості і методологія вибудовування черговості замовлень. Ми впевнені, що ті інструменти ТОС, які були передані менеджменту, допоможуть підприємству істотно знизити рівень незавершеного виробництва, а також поліпшити надійність (виконання портфеля замовлень у повному обсязі та вчасно).

Скоротити час виконання замовлення і збільшити «пропускну здатність» підприємства – завдання, яке перед нами поставила компанія «Снайт» (виробник меблів). Для її вирішення знадобилось детальне вивчення всіх процесів на виробництві, в результаті чого було виділено 6 ключових маршрутів руху деталей і визначені розміри тимчасового буфера для кожної групи ресурсів. Розроблена нами система завантаження замовлення на виробництво дозволила скоротити «незавершене виробництво», вивільнити складські площі від нагромадження деталей та істотно скоротити час виконання замовлення – в 3 рази (з 24 днів до 8 днів). «Інфікувавшись» ідеями ТОС, надалі компанія «Снайт» самостійно впровадила рішення теорії обмежень і в дистрибуційну частину свого бізнесу.

Задоволеність клієнтів наявністю товарів і висока фінансова ефективність бізнесу – завдання мережі формату «магазин біля будинку» компанії «Тобі» (357 торгових точок + магазини при АЗС «ОККО»). Стратегічні завдання були вирішені за допомогою лише одного логістичного рішення – створення схеми поставок продукції через розподільчий центр (РЦ). Важливою умовою при цьому було поповнення магазинів на щоденній основі до рівня буфера по фактичному споживанню. Це дозволило мережі забезпечити практично 100% наявність товарів, а також істотно збільшити продажі за рахунок усунення «дефектури». Безумовно, як результат компанія отримала збільшення рівня EBITDA та інших фінансових показників.

Партнерські проекти

У 2009 році загалом в Україні спостерігався спад активності ділових подій. Тим не менше, для Apple Consulting® рік був багатим на власні та спільні проекти.

У березні в готелі Radisson SAS про рішення бізнес-проблем за допомогою інструментарію ТОС «Процеси Мислення» говорили учасники бізнес-курсу «5 +5 днів йоги для мозку». Традиційно, інструктором події виступив пан Джон Томпсон, експерт в галузі впровадження ТОС, власник компанії Global Focus (США). 10-денний бізнес-курс дав можливість власникам і топ-менеджерам компаній з України, Росії і Казахстану отримати абсолютно конкретні прикладні рекомендації для їх власних бізнесів, а також навчитися комунікувати нові рішення своїй команді. Серед учасників бізнес-курсу: представники Львівської обласної ради, «Cisco Україна», «Торгтехніка» (Україна), ГК «Аліна» (Казахстан), Видавництво «Стандарт» (Україна), «Октава Капітал» (Україна).

У листопаді консультанти Apple Consulting ® стали доповідачами II Всеукраїнського Логістичного Форуму «Ефективна логістика як засіб оптимізації». Форум зібрав 120 провідних логістів України для обміну досвідом та професійних дискусій. Доповідь Apple Consulting ® була присвячена темі «Центральний склад як стратегічне рішення збільшення оборотності запасів і підвищення надійності». Виступ був провокаційним, зачіпав глибинні проблеми галузі, тому викликав серйозний резонанс серед учасників форуму. «Каменем спотикання» стало питання нецільового використання центрального складу більшістю великих компаній в Україні. Виступ Apple Consulting ® демонстрував, що використання ЦС в ролі буфера для товарних запасів, призведе до скорочення запасів у системі мінімум на 30%, збільшення продажів за рахунок поліпшення обслуговування клієнтів мінімум на 20% і усунення безлічі конфліктів між підрозділами логістики, маркетингу і виробництва в компанії.

Також у листопаді консультанти Apple Consulting ® виступили експертами ще однієї бізнес-події – круглого столу «Нестандартне рішення серйозних організаційних проблем» у Києво-Могилянській Бізнес Школі. Подія була присвячена інноваційним технологіям менеджменту. За допомогою декількох цікавих кейсів і простих логічних задач Apple Consulting® продемонстрував механізм і логіку роботи «Процесів Мислення» для прийняття управлінських рішень.

У грудні консультант Apple Consulting став доповідачем «Практичного ФАРМ Конгресу», де сотня головних гравців фармацевтичного ринку України обмінювалися досвідом впровадження ефективних рішень в галузі. Доповідь «Точно як в аптеці» продемонстрував кейс про те, як аптечної мережі та дистриб'ютору фармпродукції одночасно підвищити оборотність запасів, знизити рівень дефектури і зменшити товарні запаси. Як рішення, в цьому прикладі було продемонстровано підхід ТОС для дистрибуції, елементами якого є центральний склад, динамічне управління буферами і система замовлень на основі фактичного споживання.

Внутрішні досягнення

4-7 червня 2009 року в Лісабоні (Португалія) пройшов Другий Європейський Форум молодих лідерів під назвою «Соціальна єдність без кордонів», організований компанією BMW Stiftung Herbert Quandt. Він зібрав 50 молодих успішних підприємців з різних сфер бізнесу та соціальної діяльності, що представляють більше 30 європейських держав (у т.ч. Великобританія, Іспанія, Італія, Франція, Україна, Хорватія, Польща, Латвія, Болгарія, Росія, Швеція, Бельгія, пр .). Україну на міжнародному форумі з бізнес-середовища представили дві бізнес-леді: генеральний директор консалтингової компанії Apple Consulting ® Юлія Плієва і керівник відділу корпоративних комунікацій «METRO Cash & Carry Украина» Тетяна Бабенко. Головною темою винесеною на обговорення форуму стала міжнародна солідарність європейських країн у питаннях соціальної відповідальності бізнесу, енергозберігаючих технологій та методів створення відновлюваних джерел енергії, питання міграції та ін.

Учасники даного Форуму, в тому числі і Apple Consulting®, вже запрошені на Світовий Форум молодих лідерів, який відбудеться 26-29 листопада 2009 року в Мумбаї (Індія).

Завжди Ваша, команда Apple Consulting®!