0524
2870
Наші досягнення
Поділитися:

Підсумки року – 2008

Клієнти та спільні досягнення

Для Apple Consulting® 2008 рік був дуже плідним. Ряд проектів, реалізованих спільно з нашими клієнтами, допомогли їм не тільки вдосконалити свої підходи до ведення бізнесу та покращити фінансові результати своєї діяльності, а й дозволили стати більш стійкими до проявів економічної кризи в Україні.

Однією з найцікавіших необхідно відзначити співпрацю з інвестиційною групою «Геліос». По-перше, це перший масштабний проект Apple Consulting ®, реалізований для інвестиційного бізнесу. По-друге, співпраця з «Геліос» в розробці власних стандартів управління та визначенні напрямів стратегічного розвитку за часом збіглося з першою хвилею фінансової кризи. Попри це, були знайдені цікаві стратегічні рішення, а також створені власні стандарти компанії, що дозволяють їй виходити на «зовнішній» ринок з пропозиціями як для бажаючих інвестувати, так і для охочих такі інвестиції отримати.

У 2008 році Apple Consulting® завершив масштабний проект по створенню торговельно-технологічних процесів мережі супермаркетів Spar. Далі продовжив свою співпрацю з рітейлом у співпраці з перспективною мережею формату «магазин біля будинку» компанії «МД Рітейл». У 2008 році було продовжено Проект для «Запорожметалл Холдинг». На підставі раніше розроблених вимог було проведено незалежний тендер на вибір ERP, в ході якого було обрано рішення SAP.

2008 рік для Apple Consulting® також ознаменувався отриманням першого досвіду роботи з державними підприємствами. Йдеться про співпрацю з Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Глобальні проблеми, що характеризують дану галузь, в сукупності з кризовими процесами в українській економіці, не дозволяли організації продуктивно працювати. Спільна команда, в яку крім консультантів Apple Consulting ® увійшли 16 керівників лісогосподарських підприємств регіону, не тільки виявила ключові проблеми управління, а й знайшла шляхи їх ліквідації.

Робота з впровадження підходів ТОС в практику різних підприємств у 2008 році проводилася і в приватних компаніях. ТОВ «Снайт», один з відомих виробників меблів в Україні, завдяки реалізації спільного Проекту збільшив надійність виконання замовлень. У мережі «Аптек гормональних препаратів» вдалося подвоїти оборотність запасів. Для ЗАТ «Галичина» спільно була розроблена стратегічна альтернатива розвитку компанії в деталях. Для таких компаній, як «Данон», «Єврокар», «Brand Aid» та багатьох інших були проведені невеликі консалтингові проекти та навчання.

Міжнародні та національні проекти

Одним з найуспішніших проектів 2008 року для нас стало проведення в жовтні першої в Європі Європейської TOCICO конференції. Багато колег не розуміли, навіщо в розпал фінансової кризи ми беремо на себе відповідальність за проведення такого заходу. Однак результати конференції перевершили всі очікування. До Київа поділитися своїми знаннями та досвідом приїхали експерти в галузі ТОС з усього світу: Доктор Хольт, член Ради директорів TOCICO з сертифікаційних іспитів (США), Одед Коен, міжнародний директор Goldratt Schools (Ізраїль), Елі Шрагенхаем, директор Goldratt Schools в Європі (Ізраїль), Джон Томпсон, Голова Ради Директорів TOCICO (США) і багато інших. Україну на конференції представили Губернатор Львівської області пан Микола Кміть та власники українських бізнесів, які впровадили ТОС на своїх підприємствах. У ході заходу було вперше офіційно оголошено про те, що Goldratt Schools і KMBS досягли стратегічної угоди і відтепер в Україні починає роботу Goldratt Schools Ukraine (подібні школи є тільки в Японії і Колумбії). Конференція мала великий резонанс серед ділової еліти країни і була високо оцінена міжнародним співтовариством TOCICO, яке обіцяло надати нам допомогу в проведенні регіональної конференції і в 2009 році. Планується, що її відвідає сам автор теорії ТОС - доктор Еліяху Гольдрат.

Корисним досвідом для української бізнес-спільноти виявився і тренінг «Майстерня ТОС», яку провів Елі Шрагенхаем в липні. Нашими партнерами по організації даного заходу виступили Києво-Могилянська Бізнес Школа і компанія Inherent Simplicity. У ході майстер-класу учасники шукали вирішення таких проблем, як значне скорочення термінів виконання замовлень при одночасному забезпеченні надійності виконання замовлення; створення надійності виробництва при одночасному зниженні рівня запасів; а також організація системи дистрибуції і логістики, заснованої на 100%-й наявності товару при одночасному збільшенні оборотності запасів.

У грудні на запрошення KMBS наша компанія провела виборчий міні-курс з «Процесів Мислення» для учасників програми МВА. В ході заходу серед слухачів курсу модераторами було не тільки сформовано розуміння інструментів «Процесів Мислення», цілей і методики їх застосування, але і під керівництвом модераторів дані інструменти учасниками були застосовані для аналізу поточних проблем в бізнесі і вироблення проривних рішень.

Ще одним досягненням року можна назвати розробку нашого нового продукту «КризаСТОП». Ми впевнені, що фінансова та економічна криза відкриває перед далекоглядними компаніями нові можливості. У тих, хто сьогодні думає не про завтрашній, а про післязавтрашній день, в кризових умовах є всі шанси, як мінімум, відвоювати собі велику частку ринку за рахунок слабких і недалекоглядних гравців. Наш новий продукт настільки ефективний, що ми готові брати гроші у клієнтів тільки в якості % від поліпшень. Незважаючи на те, що програма «КризаСТОП» була оформлена як пропозиція нашим замовникам тільки в листопаді, вже сьогодні попит на неї встановився на високому рівні.

Внутрішній розвиток

Apple Consulting ® ніколи не зупиняється у своєму розвитку. У 2008 році наша команда взяла участь у турнірі Global Management Challenge. Ми встановили міцні зв'язки з нашими зарубіжними колегами. Apple Consulting ® не боїться розвиватися і постійно вчитися новому. Зокрема, ми вдалися до послуг американських організаційних консультантів, разом з яким був здійснений проект з організаційного розвитку нашої компанії. Спільна команда аналізувала всі функції управління Apple Consulting ®, починаючи від набору персоналу, розвитку співробітників всередині компанії, закінчуючи мотиваційними інструментами і системою управління в цілому. Ми вважаємо такий досвід виключно позитивним і закликаємо наших клієнтів активно звертатися і до зовнішніх джерел знань, і до зовнішніх консультантів.

* * *

2008 рік був одночасно і складним, і цікавим. Наша команда знову довела свій високий професіоналізм і згуртованість, успішно реалізувавши не тільки повторні проекти, а й зовсім нові. Команда Apple Consulting ® впевнена, що фінансові негаразди обійдуть наших партнерів і клієнтів стороною, і гарантує свою безпосередню участь у питаннях зростання і процвітання бізнесу наших друзів.